دهک  | dehak
13:57:49 - جمعه 11 سپتامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

رونمایی از ۳۸۳ طرح تعاونی با ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

رونمایی از ۳۸۳ طرح تعاونی با ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری
به مناسبت هفته تعاون امروز (چهارشنبه) از ۳۸۳ طرح تعاونی به ارزش سرمایه‌گذاری سه هزار میلیارد تومان و ایجاد ۲۶ هزار شغل، رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، اقتصاد تعاون، یکی از سه پایه اصلی نظام اقتصاد کشور در کنار اقتصاد دولتی و خصوصی راهگشای مشکلات کشور است. به ویژه با وجود تحریم‌های ظالمانه، تعاونی‌ها می‌توانند با ایجاد و توسعه کسب و کار‌های نوآور یکی از مسیر‌های ایجاد اشتغال پایدار منطقه‌ای باشند.

برای این اساس به مناسبت هفته تعاون (۱۳ تا ۲۰ شهریور ماه) امروز (چهارشنبه) از ۳۸۳ طرح تعاونی در سراسر کشور رونمایی می‌شود. ۲۸۱ طرح مربوط به شهر‌ها و ۱۰۲ طرح مربوط به روستاهاست.

اصفهان، خوزستان، فارس و چهار محال و بختیاری به ترتیب با ۶۹، ۵۸، ۲۶ و ۲۴ طرح بالاترین میزان افتتاح طرح‌ها را دارند. ۳۳ هزار و ۷۱۵ نفر در این ۳۸۳ طرح افتتاحی تعاونی‌ها عضو هستند.

خبر جدید  از سوی سازمان اداری و استخدامی نحوه تبدیل وضعیت کارمندان پیمانی به رسمی مشخص شد

با افتتاح این طرح‌ها ۲۶ هزار و ۶۹۱ فرصت شغلی ایجاد می‌شود. همچنین با افتتاح این طرح‌ها ۱۳ هزار و ۶۴۹ شغل در تعاونی مسکن، ۶ هزار و ۷۶۲ اشتغال در تعاونی تولیدی، ۶ هزار و ۲۳۳ فرصت شغلی در تعاونی خدماتی، سه هزار و ۷۳ شغل در بخش تعاونی‌های صنعت و معدن و ۲ هزار و ۸۱۴ فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود.

خبر جدید  حجتی: سالانه ۸۰ میلیارد دلار غذا در ایران تولید می‌شود

بیشترین فرصت شغلی که با افتتاح این طرح‌ها ایجاد می‌شود مربوط به استان خوزستان با سه هزار و ۸۹۲ فرصت، تهران با دو هزار و ۵۳۲ فرصت و فارس با یک هزار و ۹۹۲ فرصت شغلی است.

براساس این گزارش برای ۳۸۳ طرح تعاونی سه هزار و پنج میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است. بیشترین سرمایه‌گذاری به ترتیب مربوط به تعاونی‌های مسکن و توزیعی با یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است. تعاونی‌های تولیدی یک هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان، تعاونی‌های صنعت و معدن ۸۹۶ میلیارد تومان، تعاونی‌های خدماتی ۲۱۹ میلیارد تومان و کشاورزی ۱۸۰ میلیارد تومان است.

خبر جدید  راه اندازی بنیاد خیریه «مهارت افزایی» / مشکل معتادان فقط گرمخانه نیست

همچنین ۴۰۰ میلیارد تومان برای تعاونی‌های افتتاحی استان تهران، ۳۷۴ میلیارد تومان استان قم، ۲۸۹ میلیارد تومان در استان یزد و ۲۲۵ میلیارد تومان مربوط به استان خوزستان است.

هم اکنون ۹۴ هزار تعاونی در کشور با ۱۰ میلیون نفر عضو وجود دارد که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در این تعاونی‌ها مشغول به کار هستند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)