دهک  | dehak
0:41:05 - چهارشنبه 20 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۶۰ کانتینر گوشت مشمول قانون انباشت گمرکی نیست

۶۰ کانتینر گوشت مشمول قانون انباشت گمرکی نیست
بندرعباس-ایرنا- سرپرست نظارت و بازرسی گمرک شهید رجایی با تاکید براینکه ۶۰ کانتینر گوشت مشمول قانون انباشت گمرکی نیست، گفت: پدیده ای به نام انباشت (دپو) گوشت در گمرک وجود ندارد و از ابتدای امسال تا کنون چهار هزار و ۲۴۶کانتینر گوشت به وزن ۹۴هزار و ۳۲۷تن از گمرک بندر شهید رجایی ترخیص و به کشور وارد شده است.

روح الله ایران پور عصر سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: ترخیص گوشت طبق روال قانونی و با تسهیلات و تمهیدات ویژه گمرک به طور معمول همیشه جریان داشته و متوقف نشده است.
وی در عین حال تایید کرد که طبق اعلام سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان در مجموع ۶۰کانتینر گوشت به وزن یکهزار و ۳۰۰تن مشمول ماده ۲۴قانون امور گمرکی (ماندگاری کالا در بندر بیش از ۲ماه و بدون اظهارنامه گمرکی) شده و گزارش آن توسط گمرک به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی داده شده تا طبق قانون توسط این سازمان ترخیص و فروخته شود.
این مقام گمرکی اظهار داشت: وارد کننده، علت ترخیص نشدن گوشت یاد شده (۶۰کانتینر) را اختصاص نیافتن ارز دولتی و فراهم نشدن امکان مبادله ارز با مبداء دانسته که به تازگی در این باره با بانک مرکزی گفت و گو کرده ایم و طبق اعلام مسوولان بانکی، هر دو مشکل یاد شده حل شده است.
ایران پور یاد آور شد: چنانچه اسناد مورد نیاز تا قبل از فروش گوشت توسط سازمان اموال تملیکی به گمرک برسد ، ۶۰کانتینر کالای یاد شده جهت ترخیص به وارد کننده برگشت داده می شود.
سرپرست نظارت و بازرسی گمرک شهید رجایی از نیمه بهمن امسال کل موجودی گوشت در گمرک شهید رجایی ۲۰هزار و ۱۲۱تن بود که تا امروز (۳۰بهمن) ۱۱۳کانتینر آن به وزن ۲هزار و ۶۹۲تن ترخیص شده و ۳۶ اظهارنامه دیگر برای ۹۲کانتینر گوشت به وزن ۲هزار و ۳۹۸تن صادر شده که در حال گرفتن مجوز دامپزشکی برای ترخیص نهایی است.
ایران پور ادامه داد: از ۶۱۹کانتینر گوشت موجودی از نیمه بهمن تاکنون، برای ۳۵۴کانتینر هنوز اظهارنامه صادر نشده که هنوز مهلت قانونی دارند و مشمول کالای متروکه نیستند.
وی مجموع گوشت موجودی فعلی در گمرک شهید رجایی را ۸۱۵کانتینر اعلام کرد که طبق روال قانونی و معمولی به تدریج در حال ترخیص است.
ایران پور با اشاره به تسهیلات و تمهدات گمرک برای ترخیص گوشت اظهار داشت: این کالا بیشتر مواقع در مسیر سبز قرار داشته و پس از صدور مجوز دامپزشکی و تایید سلامت آنها، دیگر نیازی به ارزیابی گمرکی فیزیکی نداشته و مستقیم به درب خروج گمرک می روند.
وی خروج درصدی را نیز یکی دیگر از تسهیلات گمرکی برای گوشت دانست و توضیح داد: در مواردی که اسناد گمرکی کامل نباشد و کد رهگیری بانکی صادر نشده باشد، گمرک پس از صدور مجوزهای دامپزشکی و بهداشتی، ۶۰درصد از کل محموله را ترخیص می کند و پس از تکمیل مدارک، مابقی آن را نیز به واردکننده تحویل می دهد.
به گفته این مسوول گمرکی ، گمرک شهید رجایی با توجه به شرایط کشور به صورت شبانه روزی فعال بوده و روزهای تعطیل نیز کارکنان به صورت کشیک در گمرک حاضر شده و ترخیص کالاها هیچگاه متوقف نمی شود.
در حالی که سرپرست نظارت و بازرسی گمرک شهید رجایی امروز مجموع گوشت مشمول قانون کالای متروکه را ۶۰ کانتینر و به میزان ۱۳۰۰تن اعلام کرد، ابوالفتح ابوالهادی دادستان بندرعباس هفته گذشته اظهار داشت:۱۷هزار تن گوشت توسط وارد کنندگان و با طمع بهره مندی از معافیت های مالیاتی عامدانه در بندر شهید رجایی انباشت شده است.
۲۰۹۴ /۶۰۴۸

خبر جدید  قیمت برنج وارداتی ثابت ماند، داخلی گران شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)