۱۸:۲۳:۵۹ - جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقاد شدید از واردات برنج در فصل برداشت
محمدصادق حسنی، عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در خانه ملت با تأکید بر اینکه بازار برنج رضایت‌بخش نیست، گفت: نمی‌دانم در کشور چه برنامه‌ای حاکم است که در فصل برداشت از زمین و آسمان برنج وارد می‌شود.رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه برنج اقتصاد نخست استان گیلان است گفت: نمی‌دانم چه برنامه‌ای در کشور حاکم است که در فصل برداشت برنج از زمین و آسمان وارد گیلان می‌شود.

شعار سال:محمدصادق حسنی در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در سال ۱۳۹۸ در سالن غدیر استانداری با اشاره به تخصیص یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای مدیریت پسماند استان‌های شمالی، اظهار کرد: دولت این میزان از اعتبار را در ابتدا در اختیار محیط‌زیست قرار داد اما مجلس با اصلاحیه این اعتبار را در اختیار سازمان همیاری شهرداری‌ها قرار داده و محیط‌زیست را ناظر بر اجرای آن کرده است.

وی با انتقاد از بازار برنج و عدم نظارت در آن از سوی دولت افزود: حدود سه سال با فریاد و نرمش تلاش کردم تا بازار برنج را مدیریت کنم اما پس از سه سال نحوه مدیریت بازار برنج رضایت‌بخش نیست.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه برنج اقتصاد نخست استان گیلان است گفت: نمی‌دانم چه برنامه‌ای در کشور حاکم است که در فصل برداشت برنج از زمین و آسمان وارد گیلان می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هزینه بالای تولید و تنگی معیشتی در بین کشاورزان که آن‌ها را مجبور می‌کند محصول خود را در ابتدای برداشت بفروشند بیان کرد: درحالی‌که کشاورز تمام برنج خود را در ابتدای برداشت فروخته طی اسفند سال گذشته شاهد افزایش ۶ هزار تومانی قیمت برنج بودیم و این میزان از عدم نظارت بر بازار به‌هیچ‌وجه برای کشاورز رضایت‌بخش نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در خصوص نحوه مدیریت بازار و واردات برنج تذکرات لازم به وزیر جهاد کشاورزی و معاونان وی داده شده گفت: در حالی برنج رو به رشد می‌رود که کشاورزان ما برنجی در دست ندارند و تنها محصول تولید می‌کنند و سودش را دلالان می‌برند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازسایت خبری داناتاریخ انتشار ۲۳فروردین ۹۸، کد خبر: ۱۴۷۵۵۶۳،www.dana.ir


منبع :: http://shoaresal.ir