۱۹:۴۵:۳۵ - شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آذربایجان غربی به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور تبدیل می شود
استاندار آذربایجان غربی از آمادگی استان برای تبدیل شدن به هاب تامین نهاده های دامی غرب کشور خبر داد.

شعارسال: محمد مهدی شهریاری بعد از ظهر پنجشنبه در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه آذربایجان غربی، این استان آمادگی دارد به هاب تأمین نهاده‌های دامی غرب کشور تبدیل شود؛ در این راستا از ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور نیز انتظار مساعدت داریم.

وی افزود: انتظار داریم تخصیص ارز برای واردات نهاده‌های دامی بصارت عادلانه صورت گیرد تا استان آذربایجان غربی نیز بتواند با بهره‌مندی از آن، حداقل نیازهای استان‌های غرب کشور به نهاده‌های دامی را تأمین کند.

استاندار آذربایجان غربی از افزایش اعتبارات پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور به استان نیز خبر داد و گفت: در سفر رئیس جمهور به استان ۲ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان طرح در راستای توسعه بخش‌های مختلف استان تصویب شد که با اضافه شدن چند پروژه راه سازی، این رقم به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

شهریاری اضافه کرد: طرح‌های مصوب سفر رئیس جمهور به استان، طی دو سال آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد و بی تردید در ارتقای شاخص‌های توسعه استان مؤثر خواهد بود.

وی در ادامه از حل مشکل تخصیص آب به بخش صنعت استان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های انجام گرفته و با مذاکراتی که با وزیر محترم نیرو و رئیس ستاد احیای دریاچه ارومیه صورت گرفت، با تخصیص آب مورد نیاز بخش صنعت استان موافقت شد که این امر تأثیر مثبتی در رونق سرمایه گذاری و افزایش تولید و اشتغال استان خواهد داشت.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به عملکرد موفق استان در اجرای مرحله اول طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: با توجه به ابلاغ مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، استان آمادگی کافی را برای اجرای هر چه بهتر این طرح در استان دارد.

شهریاری افزود: سهمیه استان در مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزایش پیدا کرده که با نظارت کافی، طرح‌ها بررسی و از تسهیلات بهره مند خواهند شد.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به اینکه میزان برداشت آذربایجان شرقی از سد بوکان قابل توجه است، بیان کرد: بخش مهمی از آن نیز به جای آب شرب در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد که در این باره باید تجدیدنظر شود.

وی بر استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در آذربایجان غربی تاکید کرد و ادامه داد: این امر می‌تواند با همراهی بخش خصوصی انجام گیرد که اهتمام ویژه اتاق بازرگانی را می‌طلبد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۲۳اسفند۱۳۹۷ ، کدخبر: ۴۵۶۸۳۰۶: www.mehrnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir