دِهَک
۰:۴۴:۵۳ - یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۲۰ هزار میلیارد ریال بخشودگی جرایم کشاورزان تامین شد

۲۰ هزار میلیارد ریال بخشودگی جرایم کشاورزان تامین شد
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی اعلام کرد: ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به منظور بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه خشکسالی و سرمازدگی سال زراعی ۹۷-۹۶ تامین شده است.

به گزارش شنبه ایرنا از وزارت جهادکشاورزی، سیدمحمد موسوی افزود: این حمایت دولت شامل سررسید بدهی وام کشاورزان خسارت دیده ناشی از حوادث غیرمترقبه، خشکسالی و سرمازدگی از یکم مهرماه ۱۳۹۶ تا ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ می شود.
وی اجرای بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه را یکی از راهکارهای اساسی جبران خسارت ناشی از انواع مخاطرات طبیعی مانند خشکسالی، سرمازدگی و طوفان دانست و اظهار داشت: با پیگیری های مستمر وزیر جهادکشاورزی و حمایت های وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی موضوع بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلات دریافتی این کشاورزان در ۲۱ آذر ماه امسال به تصویب دولت رسید.
وی بار مالی این مصوبه را ۲۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این مبلغ توسط سازمان برنامه و بودجه تضمین شده و توزیع استانی آن با مشارکت وزارت کشور، وزارت جهادکشاورزی و بانک مرکزی انجام شده است.
موسوی ادامه داد: پرونده های مشمولان این مصوبه باید در کارگروه موضوع بند (خ) ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه که در شهرستان ها و مرکب از فرماندار هر شهرستان، مدیر جهاد کشاورزی و مدیر بانک عامل ذی ربط است، بررسی شود و پس از تایید از طریق بانک عامل ذیربط بخشودگی سود، کارمزد و جرایم تسهیلاتی خسارت دیدگان انجام و اصل تسهیلات دریافتی کشاورزان خسارت دیده نیز به مدت سه سال امهال می شود.
به گزارش ایرنا، تولیدکنندگان خسارت دیده بخش کشاورزی که سررسید بدهی وام آنان رسیده می توانند با مراجعه به کارگروه ذیربط در هر شهرستان، اقدام لازم را برای استمهال وام انجام دهند.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۲۵


منبع :: http://www.irna.ir