دهک  | dehak
0:40:48 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۱۷ هزار تن گوشت آماده انتقال به کشور است

۱۷ هزار تن گوشت آماده انتقال به کشور است
تهران -ایرنا- معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در بنادر جنوبی آماده انتقال به کشور است.

به گزارش ایرنا، مرتضی رضایی روز چهارشنبه در بازدید از واحدهای دامداری شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: روند واردات گوشت قرمز به منظور تنظیم بازار در سال های مختلف انجام شده و میزان آن از ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تن متغیر بوده است.
وی افزود : امسال نیز به منظور کنترل و تنظیم بازار، واردات بیش از ۲۵۰ هزار تن گوشت قرمز ثبت سفارش شده که تا کنون برای ۱۶۰ هزار تن آن تأمین اعتبار شده است.
رضایی با اشاره به تأمین نهاده های دامی به منظور افزایش میزان تولید گوشت قرمز و کاهش هزینه های تولید گفت: نوسانی در این بازار به دلیل مشکل تأمین ارز برای یکی از وارد کنندگان ایجاد شد که هم اکنون این مشکل برطرف شده و نهاده ها در حال ورود به بازار مصرف است.
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی میزان نیاز ماهانه نهاده های دامی کشور را حدود ۲۲۰ هزار تن اعلام کرد و افزود: هم اکنون بیش از ۸۰۰ هزار تن نهاده دامی و علوفه در انبارها و بنادر کشور وجود دارد ضمن اینکه سفارش واردات بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نهاده نیز ثبت شده است.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از ۱۵۰ فرد و یا تشکل، کار واردات نهاده های دامی را انجام می دهند و این امکان برای تمامی تعاونی ها و دامداران بزرگی که توان واردات دارند فراهم است تا نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.
رضایی تأکید کرد: واردات نهاده های دامی در انحصار هیچ فردی قرار ندارد.
تهرام/۷۲۵۴//۱۳۴۸

خبر جدید  مخالفت وزارت جهاد کشاورزی با صادرات تخم مرغ مولد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)