دهک  | dehak
0:40:20 - جمعه 22 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۱۳۷ هزار تن گوشت گرم و منجمد در ۱۱ ماهه امسال وارد کشور شد

۱۳۷ هزار تن گوشت گرم و منجمد در ۱۱ ماهه امسال وارد کشور شد
تهران- ایرنا- رئیس کل گمرک ایران گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۱۳۷ هزار تن گوشت گرم و منجمد وارد شده که این آمار غیر از واردات دام زنده، مواد پروتئینی و مرغ بود و میانگین ماهانه واردات ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن گوشت بوده است.

به گزارش پنجشنبه ایرنا از گمرک، «مهدی میراشرفی» در نشست دادستانی تهران که درباره نحوه تامین و توزیع گوشت وارداتی برگزار شد، افزود: هر کالایی که وارد گمرک می شود پس از اخذ مجوزها، ترخیص می شود براین اساس هم اکنون ۶۰۰ تا ۷۰۰ کانتینر گوشت در گمرک وجود دارد.
وی اظهارداشت: قبل از تحریم ها میانگین مدت زمانی که کالا از کشتی پیاده و در گمرک اظهار می شد ۲۰ روز بود اما هم اکنون این مدت به ۴۰ روز افزایش پیدا کرده است.
رئیس کل گمرک گفت: ۹۵ درصد گوشت از بندر شهید رجایی وارد می شود و براساس آخرین آمار هم اکنون ۶۰۰ کانتینر گوشت در این گمرک است که ۳۰۰ کانتینر آن به پشتیبانی امور دام اختصاص دارد.
وی افزود: ۹۹ درصد گوشت هایی که به گمرک وارد می شود، از مسیر سبز گمرک عبور می کند و کمتر از چند ساعت در گمرک می ماند و در مدت دو تا سه روز مجوز دامپزشکی آنها اخذ می شود.
میراشرفی گفت: حدود ۱۰ کانتینر گوشت به دلیل مشکلات انتقال پول یا مجوز مقرراتی از مهرماه و شهریورماه در گمرک مانده است و نباید این گونه القا کرد که گمرک ترخیص نکرده، بلکه این مشکل مربوط به عدم اخذ مجوزها و یا اسناد خرید توسط صاحب محموله گوشت است.
وی افزود: هزینه برقی که کانتینرها باید در بنادر پرداخت کنند، بیش از نفعی است که بخواهند آن را نگهداری و یا سودجویی کنند.
رئیس کل گمرک گفت: در بحث صادرات دام زنده از هفتم خرداد امسال ممنوعیت اعمال شده است .
وی با انتقاد از برخی اظهارنظرهای نادرست درباره کاهش واردات کالای اساسی، گفت: واردات ۲۵ قلم کالای اساسی از ابتدای سال تاکنون (۱۱ ماهه امسال) به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک میلیون تن رشد داشته است.
میراشرفی افزود: همچنین بررسی آمارها نشان می دهد که در این مدت واردات نهاده های دامی همچون ذرت ۱۷ درصد افزایش داشته است.

خبر جدید  برگ سبز چای، بالاتر از نرخ تضمینی خریداری می شود

** توقف کانتینرهای گوشت در بنادر برای سودجویی نیست
در ادامه این نشست مدیر کل تامین دام و فرآوری محصولات دامی شرکت پشتیبانی امور دام، گفت: توقف کانتینرهای گوشت در بنادر برای سودجویی نیست چرا که دپوی این کانتینرها هزینه های اولیه را بیشتر می کند و پس از مدتی این کالاها به عنوان کالاهای متروکه شناخته می شوند که باید هزینه بیشتری برای ترخیص پرداخت شود.
محمد جعفری افزود: در بیشتر شرکت ها تخصیص ارز انجام شده است اما مشکل انتقال ارز دارد و مشکلات گمرک هم ناشی از همین مسئله است.
وی گفت: ما هم اکنون روزانه ۱۲۵ تن گوشت وارداتی در تهران توزیع می کنیم که پیش از این گوشت ها در یک هزار و ۲۴۰ فروشگاه عرضه می شد اما برای نظارت بیشتر تعداد فروشگاه ها را به ۲۰۰ فروشگاه کم کردیم.
اقتصام**۹۱۳۲*۲۰۲۵

خبر جدید  پازل به هم ریخته گردشگری مازندران


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)