دهک  | dehak
0:44:58 - یکشنبه 17 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۱۰ هزار هکتار گلخانه دارای زنجیره ارزش می شود

۱۰ هزار هکتار گلخانه دارای زنجیره ارزش می شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی، از ایجاد زنجیره ارزش در ۱۰ هزار هکتار از گلخانه های کشور خبر داد تا بهره‌وری و سودآوری در این بخش افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، زنجیره ارزش طیف کاملی از فعالیت‌ها شامل طراحی، تولید، بازاریابی و توزیع را دربر می‌گیرد؛ این زنجیره از مواد خام مورد استفاده برای ساخت محصول آغاز می‌شود و هر آنچه تا قبل از اینکه به مشتری فروخته شود، به آن اضافه ‌می‌شود را دربرمی‌گیرد.
بنا بر اعلام روز شنبه وزارت جهادکشاورزی، علی‌اشرف منصوری در نشست مجمع عمومی شرکت شهرک‌های کشاورزی که با حضور نمایندگان برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های کشور برگزار شد، افزود: با توجه به چشم‌انداز توسعه‌ شهرک‌های کشاورزی، در ابتدای راه هستیم اما با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی و تامین منابع مالی جدید می توانیم فرایند زنجیره ارزش را در طرح جامع گلخانه ای سرعت ببخشیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی به ۲۷۳ هزار هکتار اراضی مستعد ایجاد شهرک‌های کشاورزی حاصل از مطالعات شرکت در سطح کشور اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به جدیت و پیگیری همه جانبه عوامل شرکت، فعالیت‌های این بخش از قبیل مستندسازی، واگذاری، جذب سرمایه‌گذار، تکمیل عملیات اجرایی زیرساخت و سازه‌ها و جذب اعتبارات و تسهیلات بانکی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به رشد چند برابری رسیده است.
به گفته وی، سطح واگذاری اراضی از ۶۵۰ هکتار در سال ۹۶ به چهار هزار هکتار در سال ۹۷ افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، سطح گلخانه ها از هشت هزار و ۵۰۰ هکتار در ابتدای دولت یازدهم به حدود ۱۵ هزار هکتار در شرایط فعلی رسیده که رشد ۷۳ درصدی توسعه مساحت گلخانه ها را نشان می دهد تا بتوان بخش عمده کشت های فضای باز را به فضای گلخانه ای و کشت متراکم هدایت کرد.
هدف کنونی شرکت شهرک های کشاورزی با بکارگیری ظرفیت ها و توان حوزه کشاورزی برای تامین امنیت غذایی توسعه گلخانه ها، بازرگانی و جذب سرمایه گذاری را برای رفع وابستگی در دستور کار دارد.
در یک سال گذشته ۱۳۱ شهرک کشاورزی با بیش از ۱۵ هزار هکتار عرصه برای واگذاری به سرمایه گذاران در قالب فراخوان و مقررات آماده سازی شده است.
شرکت شهرک های کشاورزی بر پایه تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد و وظیفه آن مدیریت و پشتیبانی از زنجیره تولید کشاورزی در مجتمع‌‌ها و شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌ای، دامی یا شیلاتی است.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۲۵

خبر جدید  ورود بانوان مازندرانی به عرصه تولیدات سالم کشاورزی


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)