دِهَک
۱۹:۲۲:۵۳ - چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

۲.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: تاکنون ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پول آن پرداخت شده است.
۲.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عبدالمهدی بخشنده در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی و اطلاع رسانی اقتصادی در وزارت کشور در جمع خبرنگاران افزود: از آخرین روزهای فروردین ماه در استانهای گرمسیر و نیمه گرمسیر خرید تضمینی گندم را از کشاورزان شروع کردیم که سیلوهای کشور این گندمها را دریافت میکنند و سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با همکاری سازمان برنامه و بودجه و بانک کشاورزی تا شب گذشته پرداخت و به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی گفت: با این خرید تضمینی امسال نیز همانند چهارسال متوالی در تولید گندم خودکفا میشویم و کل گندم مصرفی از تولید داخل است.

معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در بحث تولید کلزا نیز ۲۰۴ هزار تن از کشاورزان مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر خریداری شده که تا شب گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده و ۱۰۰ درصد تعهدات را در این زمینه به کشاورزان پرداخت کرده ایم و امیدواریم در ادامه نیز خرید خوبی از سایر استانها داشته باشیم.

بخشنده در ادامه به بحث برداشت چغندر از استانهای گرمسیر و نیمه گرمسیر اشاره کرد و گفت: صدهزار تن چغندر از این استانها برداشت شده و به کارخانهها و مراکز تولیدی منتقل شده که شکر حاصل از این برداشت نیز به زودی وارد بازار میشود.

وی گفت: در مجموع تا این لحظه اهدافی که در خرید گندم، چغندر و کلزا داشتیم هم در بحث تولید و هم در بحث منابع مالی تامین شده و وجه آن به حساب کشاورزان واریز شده است.

انتهای پیام/


منبع :: ۲.۲ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد