دهک  | dehak
11:07:26 - یکشنبه 4 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

گوشت‌های وارداتی به جای سفره مردم از رستوران‌های شمال تهران سر درآوردند!

گوشت‌های وارداتی به جای سفره مردم از رستوران‌های شمال تهران سر درآوردند!
عباس پاپی زاده بالنگان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: گوشت‌های وارداتی باید به دست مصرف کننده کم‌درآمد می‌رسید اما شاهد بودیم که بسیاری از رستوران‌های شمال تهران نیز از گوشت‌های وارداتی استفاده می‌کنند.

شعار سال :نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: گوشت‌های وارداتی باید به دست مصرف کننده کم‌درآمد می‌رسید اما شاهد بودیم که بسیاری از رستوران‌های شمال تهران نیز از گوشت‌های وارداتی استفاده می‌کنند.

«عباس پاپی زاده بالنگان» نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص تاثیر واردات گوشت با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی در بازار، گفت: زمانی که هنوز بازار ارز دچار نوسان نشده بود گوشت نرخ مشخصی داشت و در آن زمان نیز با ارز دولتی واردات گوشت صورت می‌گرفت، بالا رفتن نرخ ارز قیمت کالاهای وارداتی را نیز افزایش داد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تصمیم گرفته شد برای واردات گوشت با ارز دولتی ۴ هزار ۲۰۰ تومانی اختصاص یابد و با توجه به اینکه نرخ این محصول در بازار جهانی تغییری نکرد باید گوشت وارداتی به عنوان تنظیم کننده بازار  به نرخ گذشته به دست مصرف کننده می رسید.

خبر جدید  شکر دولتی برای کارخانجات شیرینی و شکلات توزیع می شود

قیمت گوشت تولید داخل سه برابر رشد کرده است

وی با تاکید بر اینکه در شرایطی که گوشت ارزان قیمت وارد کشور می‌شود نباید قیمت تولید داخل این محصول نیز افزایش پیدا کند، عنوان کرد: متقاضیان موجود بازار در میان گوشت وارداتی و تولید داخل محصول ارزان قیمت را خریداری می‌کند، اما در بازار واقعی با توجه به شرایط موجود قیمت گوشت تولید داخل تا سه برابر افزایش پیدا کرد.

خبر جدید  جنگل‌های هیرکانی ایران ثبت جهانی شد

گوشت‌های وارداتی باید به دست مصرف کننده کم‌درآمد برسد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم کاهش قیمت گوشت تولید داخل به دلیل توزیع گوشت وارداتی با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی با نرخ ارز آزاد بود، تصریح کرد:  گوشت‌های وارداتی باید به دست مصرف کننده کم‌درآمد می‌رسید اما شاهد بودیم که بسیاری از رستوران‌های شمال تهران نیز از گوشت‌های وارداتی استفاده می‌کنند.

حجم واردات گوشت با میزان ثبت سفارش و دریافت ارز همخوانی ندارد

خبر جدید  ۶۳ درصد واردات نهاد‌های دامی در اختیار یک شخص است

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی در پایان با تاکید بر اینکه گوشت‌های وارداتی که باید به دست افراد کم درآمد می‌رسید به دست افراد بدون صلاحیت رسید و شاهد افزایش قیمت نیز بودیم، خاطرنشان کرد: قسمت مهمی از ارز تامین شده برای واردات گوشت قرمز مورد استفاده قرار نگرفت. حجم واردات گوشت با میزان ثبت سفارش و دریافت ارز دولتی شرکت‌ها همخوانی ندارد.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر،تاریخ انتشار:۱۲مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۵۰۹۷۹،hakimemehr.ir

گوشت‌های وارداتی به جای سفره مردم از رستوران‌های شمال تهران سر درآوردند!

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)