دهک  | dehak
0:44:31 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کیفیت انواع نان یک درصد بهتر شد

کیفیت انواع نان یک درصد بهتر شد
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از ارزیابی ماهانه کیفیت نان در خبازی های سراسر کشور خبر داد و گفت: بر اساس آخرین بررسی که آذر ماه گذشته انجام شد، کیفیت نان نسبت به مدت مشابه پارسال یک درصد بهبود یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «یزدان سیف» روز دوشنبه در نشست خبری با تشریح عملکرد این سازمان در بخش خرید تضمینی، تامین و تنظیم بازار کالاهای اساسی درباره ارزیابی کیفیت نان افزود: در این بررسی که با نمونه گیری از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد نانوایی انجام شد، نان سنگک با کسب نمره ۸۶٫۹ از معیار ۱۰۰ توانست در صدر قرار گیرد.
به گفته وی، در این رتبه بندی نان بربری ۸۵، نان لواش ۸۴ و نان تافتون ۸۳ امتیاز کسب کردند که در مجموع کیفیت نان یک درصد بهتر شده است.
وی تصریح کرد: با همکاری بانک سپه برای نوسازی نانوایی ها قرار است به ازای هر واحد نانوایی ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت شود که تا آبان ماه امسال نزدیک ۱۵۱ میلیارد ریال از این تسهیلات پرداخت شده است.
سیف با بیان اینکه تجهیز نانوایی ها در بهره وری و کیفیت تولید نان تاثیرگذار است، گفت: از بانک سپه تعجیل در بررسی پرونده ها و تسهیل در تشکیل پرونده مراجعان را خواستاریم.
معاون وزیر جهادکشاورزی اضافه کرد: سالانه برای تامین نان مردم حد‌ود هشت هزار و ۱۴۵ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌میلیارد تومان یارانه پرداخت می‌شو‌د که ۶ هزار و ۱۴۵ میلیارد تومان آن از محل تبصره ۱۴ قانون بودجه، ۲ هزار میلیارد تومان از منابع عمومی تامین می شود؛ بخشی نیز از طریق اوراق مشارکت تامین خواهد شد.
وی اظهارداشت: پرداخت این یارانه برای این است که قیمت نان برای مصرف کنندگان افزایش پیدا نکند.

خبر جدید  ایران جزو پنج کشور نخست جهان در تثبیت ماسه های روان است

** عملکرد مراکز خرید تضمینی ارزیابی می شود
سیف د‌رباره بر‌نامه‌ ریزی خرید تضمینی گندم در سال زراعی ۹۸-۹۷ افزود: در نظام جدید خرید تضمینی گندم با در نظر گرفتن رفاه کشاورزان برای تحویل محصول کیفی، کاهش هزینه های دولت برای ارتقای کیفیت و ذخیره سازی و تامین منابع گردش مالی پروژه تلاش داریم محصول کیفی تری به دست مصرف کنندگان برسانیم.
وی اضافه کرد: با رصد و ارزیابی عملکرد خرید و مراکز خرید تضمینی سال گذشته، از اواسط بهمن ماه امسال نیز با ارایه فراخوانی کیفیت، تجهیزات، اعتبار سنجی مالی مراکز خرید تضمینی برای سال آینده مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: سال گذشته در فرایند خرید تضمینی گندم ۵۰ درصد ارزش کالای خریداری شده به صورت نقدی به کشاورزان پرداخت شد و بقیه مبلغ پس از ثبت در سامانه با فاصله زمانی بین یک ماه تا ۴۵ روز توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.
به گفته وی، در برخی ماه ها به دلیل افزایش حجم خرید تضمینی گندم به دلیل تامین منابع به طور متوسط بین ۲۸ تا ۳۶ روز تاخیر در پرداخت داشته ایم.

** ۳۸۵ هزارتن انواع دانه های غیرروغنی خریداری شد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: در سال زراعی ۹۷-۹۶ بالغ بر ۵۸ هزار تن سویا، کلزا و آفتاب‌گردان، ۳۸۵ هزار تن انواع دانه غیرروغنی از کشاورزان خریداری و ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب کشاورزان پرداخت شد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
وی افزود: برای آرامش بازار، قیمت هر کیلوگرم روغن خام سویا به قیمت مصوب ۳۸۵۰ تومان، روغن پالم به ۳۹۵۰ تومان و روغن آفتابگردان با قیمت ۳۷۰۰ تومان ارایه می شود.
به گفته سیف، از ابتدای سال تاکنون نزدیک ۲۰۰ هزارتن ذخایر استراتژیک روغن گردش داشته است.

خبر جدید  650 هزار نفر از پوشش صندوق بیمه عشایر و روستایی خارج شدند

**سامانه جدید خرید و فروش آرد برای جلوگیری از قاچاق رونمایی می شود
معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: به دلیل یارانه‌ای بودن قیمت نان و جلوگیری از قاچاق گندم، بنا به تصمیم دولت سامانه خرید و فروش آرد به خبازی ها، آزادپزها صنف و صنعت، در بهمن ‌ماه امسال رونمایی می‌شود.
وی با بیان اینکه پرداخت یارانه به نان د‌ر سالهای گذشته باعث افزایش قاچاق گندم شده است، گفت: این سامانه اجازه می‌دهد که فروش گندم به کارخانه‌ها تنها متناسب با آردی که آنها به نانوایی‌ها می‌دهند، انجام شو‌د.
سیف اضافه کرد: این سامانه به صورت آزماشی در یکی از استان‌های کشور اجرایی شده و قرار است د‌ر بهمن‌ما‌ه امسال به‌طور کامل از این سامانه رونمایی شو‌د که پایانی بر قاچاق و کاهش اختلاف قیمت گندم داخلی و خارجی باشد.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وی با بیان اینکه ۴۰۰ کارخانه آرد و ۲۵ هزار صنف نانوایی و آزادپز در این سامانه ثبت‌نام شده است، گفت: در ۱۰ روز گذشته ۵۸ هزار تن درخواست آرد د‌ر این سامانه ثبت سفارش شده که از این میزان ۵۵ هزارتن مورد تایید قرار گرفته و بخشی از آن در حال نقل و انتقال است‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

خبر جدید  سرمایه گذاران نباید برای آغاز فعالیت در ادارات سرگردان شوند

** حذف ۲۰ هزار تن برنج فاسد تکذیب شد
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در پا‌سخ به ادعای یکی از مسئولان درخصوص حذف ۲۰ هزار تن برنج فاسد د‌ر انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران، آن را رد کرد و گفت: زمانی که یک شرکت دارای گردش سالانه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ۲۰ میلیون تن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گندم، یک میلیون تن برنج و یک میلیون تن روغن خام است، به طور حتم در این فرایند دورریز وجود دارد اما هرگز چنین رقمی نبوده است.
وی اظهارداشت: امسال با تخصیص ۳۵ میلیارد تومان انبارها ر‌ا تجهیز کردیم تا میزان دورریزی و پرت کالاها به حداقل برسد.
وی ادامه داد: در دولت گذشته استاندارد مشخصی در زمینه فلزات سنگین و تاریخ مصرف برای واردات کالاهای اساسی نداشتیم، که در دولت یازدهم با تصویب حد مجاز فلزات سنگین توسط سازمان ملی استاندارد همه برنج هایی که در گذشته در انبارها موجود بود را با استانداردهای جدید مطابقت دادیم که بخشی از این محصولات به دلیل داشتن فلزات سنگین غیرمجاز از چرخه مصرف انسانی خارج شد تا به مصارف حیوانی برسد.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۲۵


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)