دهک  | dehak
0:43:55 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کمبود عرضه دام و افزایش تقاضا علل گرانی گوشت در تهران است

کمبود عرضه دام و افزایش تقاضا علل گرانی گوشت در تهران است
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران ، علت افزایش قیمت گوشت را کمبود عرضه دام در میادین و نیز افزایش تقاضا در بازار اعلام کرد.

علی اصغر ملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت:مسئولان به منظور کنترل بازار و نیز پیشگیری از افزایش قیمت صحبت هایی را در زمینه ورود دام زنده به کشور مطرح کرده اند که در صورت اجرایی شدن آن شاهد تاثیر مثبت آن در بازار خواهیم بود.
وی دلیل اصلی کاهش عرضه گوشت در بازار را افزایش میزان قاچاق دام زنده عنوان کرد و افزود: نوسان قیمت ارز زمینه افزایش انگیزه برای قاچاق دام را فراهم کرد که این امر به تبع باعث افزایش قیمت گوشت در بازار داخلی شد.
ملکی گفت که با توجه به وضعیت حاکم در بازار ما خواستار رسیدگی هر چه زودتر به این وضعیت شده ایم اما به دلیل گستردگی مرز، سرعت در پیگیری های برای جلوگیری از قاچاق دام دیده نمی شود.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران میزان واردات گوشت به کشور را بسیار بالا دانست و افزود: در صورتی که این اقدام انجام نمی شد وضعیت بازار از لحاظ قیمت و نیز پاسخ به تقاضا بسیار بدتر از وضع کنونی بود.
به گفته وی ،اکنون امور پشتیبانی دام به صورت روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت وارداتی را به چرخه بازار وارد می کند.
ملکی اظهار داشت: مدت ها است که گوشت منجمد در بازار به مشتریان عرضه می شود اما به دلیل پایین بودن میزان عرضه تاثیر چندانی را در بازار ایجاد نکرده است .
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت گوشت و نیز کاهش توان خرید مردم بایستی با کاهش تقاضا در بازار روبرو شویم و اگر مسئولان قادر به بهبود وضعیت واردات و نیز برچیدن قاچاق در بازار این کالا باشند می توان امیدوار به تنظیم قیمت ها در بازار باشیم.
تهرام/۹۲۰۶ / ۱۵۳۹

خبر جدید  سه مانع صادرات محصولات کشاورزی به روسیه


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)