دهک  | dehak
17:42:06 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی هر کیلو تخم مرغ

کاهش هزار و ۵۰۰ تومانی هر کیلو تخم مرغ
قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در مرغداری از ۱۱ هزار تومان به ۹۵۰۰ تومان کاهش یافت از این رو همه دستگاه‌های نظارتی و شبکه‌های توزیع مکلف به رعایت این قیمت مصوب هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت صمت در اطلاعیه ستاد تنظیم بازار در خصوص قیمت تخم مرغ و مجموعه اقدامات صورت گرفته برای تنظیم بازار این کالا آمده است: با مجموعه اقدامات صورت گرفته در کنترل صادرات تخم‌مرغ که به واسطه افزایش نرخ ارز روند شتابانی به خود گرفته بود و همچنین تأمین نهاده مرغداران مرغ تخم‌گذار از طریق تشکل‌های مربوطه، حذف واسطه‌ها صورت گرفته و این تدابیر سبب شده تا قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری که از سوی ستاد تنظیم بازار ۱۱ هزار تومان تنظیم شده بود به ۹۵۰۰ تومان کاهش یابد.
بر این اساس قیمت هر شانه تخم مرغ با توجه به وزن آن (۱/۷ – ۱/۸ کیلوگرم) کمتر از ۲۰ هزار تومان خواهد بود؛ ضمن اینکه همه حوزه‌های نظارتی در صورت مشاهده رعایت نشدن قیمت مصوب، مکلف به برخورد جدی با شبکه عرضه کننده این کالا هستند.
پیش از این هر کیلو تخم مرغ با قیمت‌های بالاتر از ۱۱ هزار تومان عرضه می‌شد که هم اکنون به زیر ۹۵۰۰ تومان درب مرغداری تعدیل شده و تمام شبکه‌های توزیع از جمله میادین میوه و تره بار فروشگاه‌های زنجیره‌ای و صنوف خرده فروش مکلف هستند به رعایت قیمت فروش هر کیلوگرم تخم مرغ در مبادی عرضه به نرخ ۱۱ هزار تومان اقدام نماید.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  شرمنده دامداران و مردم هستم/ تعادل بازار تخم مرغ با واردات
0/5 (0 نقد و بررسی)