دهک  | dehak
0:41:03 - سه‌شنبه 26 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کاهش قیمت جوجه یک روزه، تاثیری بر بازار مرغ نداشت

کاهش قیمت جوجه یک روزه، تاثیری بر بازار مرغ نداشت
تهران- ایرنا- با وجود افزایش حجم عرضه گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور و حتی کاهش قیمت جوجه یک روزه، در روزهای اخیر قیمت این محصول در بازار مصرف کاهش نیافته است و همچنان هر کیلو گوشت مرغ در محدوده ۱۵ هزار تومان معامله می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بازار گوشت مرغ همچون سایر بازارها این روزها تحت تاثیر خریدهای نوروزی هموطنان قرار گرفته است که همین مسئله بر افزایش تقاضا و در نتیجه گرانی این محصول در بازار دامن می زند، البته نمی توان تاثیر افزایش قیمت گوشت قرمز را بر خانواده ها و تمایل آنها به خرید گوشت مرغ نادیده گرفت.
بر این اساس و با وجود عرضه گوشت مرغ منجمد و گوشت گرم مرغ تنظیم بازاری امروز – دوشنبه – قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ در عمده فروشی های دارای زنجیره تولید تا عرضه نیز با نرخ ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شود.
ستاد تنظیم بازار کشور در اواخر بهمن ماه نرخ هر قطعه قیمت جوجه یک روزه را برای پرورش دهندگان ۲۴۰۰ تومان و هرکیلوگرم گوشت مرغ گرم تنظیم بازاری را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرده بود.

خبر جدید  منطقه آزاد تجاری مبادلات ایران، قزاقستان و روسیه را تسهیل می کند

** کاهش تقاضا، قیمت جوجه یک روزه را نصف کرد
در این پیوند «محمد یوسفی» رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: در روزهای اخیر به دلیل کاهش تقاضای پرورش دهندگان مرغ گوشتی، قیمت جوجه یک روزه از ۴۸۰۰ تومان به ۲۳۰۰ تومان رسید یعنی بهای آن نصف شد.
وی افزود: هر ساله به دلیل نزدیک شدن به ایام نوروز در دوره های پایانی سال حجم جوجه ریزی افزایش می یابد که همین امر در قیمت گذاری این محصول موثر است.
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی ایران اظهار داشت: در شرایطی که باید قیمت جوجه یک روزه در اواسط دی ماه اعلام می شد، اما ستاد تنظیم بازار در اواخر بهمن ماه این نرخ ها را تعیین کرد.
به گفته وی، امروز -دوشنبه – قیمت هرکیلوگرم مرغ زنده در محل مرغداری ها ۱۰ تا ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان، کشتارگاه ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، میدان بهمن ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان، خرده فروشی ها ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان است.
وی تصریح کرد: اکنون شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تامین دان مورد نیاز پرورش دهندگان به ازای خرید هر کیلوگرم مرغ، ۴ کیلوگرم ذرت و ۳ کیلوگرم کنجاله سویا عرضه می کند تا بتواند مرغ گرم تنظیم بازاری را به نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه کند در غیر این صورت گوشت مرغ با توجه به افزایش هزینه های تولید با قیمت هایی بین ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزارتومان عرضه می شود.
براساس آمارها، سالیانه ۱۰۰ میلیون تن گوشت مرغ در سطح جهان تولید می شود که نزدیک به ۱۰ میلیون تن آن در مبادلات تجاری قرار می گیرد؛ از این رقم حدود سه میلیون تن آن به مصرف همسایگان ایران می رسد؛ عراق هر سال بیش از ۶۴۰ هزار تن و عربستان ۸۰۰ هزار تن مرغ وارد می کنند، در حالی که ایران ظرفیت تولید نزدیک سه میلیون تن گوشت مرغ را دارد.
طبق آمارها سالیانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گوشت مرغ در ایران تولید و عرضه می شود که تامین کننده نیاز داخلی است؛ در سالهای اخیر سالی ۱۰۰ هزار تن مرغ مازاد بر نیاز داخلی آن به کشورهای هدف صادر می شد.
اقتصام**۹۱۸۶*۲۰۲۵

خبر جدید  جمعیت دام سبک در کشور افزایش یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)