دهک  | dehak
14:51:29 - دوشنبه 11 مه 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کاهش شاخص قیمت تولیدکنندگان گاوداری‌های صنعتی

کاهش شاخص قیمت تولیدکنندگان گاوداری‌های صنعتی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از مرکز آمار ایران، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی نسبت به فصل زمستان ۹۸ به ۳/۱- درصد کاهش رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل پاییز ۹۸ (۱،۱-)، ۰.۲ واحد درصد کاهش دارد. در میان قلم‌های گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به قلم […]

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به نقل از مرکز آمار ایران، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی نسبت به فصل زمستان ۹۸ به ۳/۱- درصد کاهش رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل پاییز ۹۸ (۱،۱-)، ۰.۲ واحد درصد کاهش دارد. در میان قلم‌های گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به قلم “گاونرداشتی” (۷.۹- درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم ” کود” (۱.۶ درصد) است.
 تورم نقطه به نقطه
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل زمستان ۱۳۹۸ به ۳،۹۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۲۴.۷)، ۲۰.۷ واحد درصد کاهش داشته است. بنابراین، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری‌های صنعتی به ازای تولید قلم‌های خود در داخل کشور، در فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به فصل زمستان ۱۳۹۷، ۳.۹۶ درصد افزایش دارد. در بین قلم‌های گاوداری‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم”گاو حذفی” (۱۸.۴۶- درصد) و بیشترین آن مربوطه قلم ” کود” (۲۵.۴۱ درصد) است.
 تورم سالانه
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل زمستان ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۳۶،۲ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۵۸.۹)، ۲۲.۷ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های گاودار‌های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم ” گاو نر داشتی” (۱۸.۲ درصد) و بیشترین آن مربوط به “گوساله نر زیر چهار ماه” (۴۳.۸ درصد) است.
 شاخص استانی
بر اساس این گزارش، بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور در زمستان ۱۳۹۸ نشان می‌دهد که شاخص اکثر استان‌های کشور نسبت به فصل قبل با کاهش روبرو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان چهار محال و بختیاری با ۶،۱۴ درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به استان خراسان شمالی با ۱۵.۰۸ درصد کاهش است.
مقایسه شاخص کل استان‌ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیشترین درصد تغییر مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ۲۱،۴۷ درصد و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان شرقی با ۷.۹ درصد کاهش است.

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  آغاز خرید حمایتی مرغ
0/5 (0 نقد و بررسی)