دهک  | dehak
14:04:34 - یکشنبه 8 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

کارنامه درخشان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران

کارنامه درخشان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران
در مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۷ سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ازعملکرد موفق این سازمان در خارج شدن از لیست واگذاری به بخش خصوصی و همچنین تحول چشمگیر در شاخص های عملکردی سازمان و شبکه تحت پوشش تقدیر شد.

مجمع سالیانه سازمان تعاون روستاییدر مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۷ سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ازعملکرد موفق این سازمان در خارج شدن از لیست واگذاری به بخش خصوصی و همچنین تحول چشمگیر در شاخص های عملکردی سازمان و شبکه تحت پوشش تقدیر شد. جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با موضوع بررسی عملکرد مربوط به سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ با حضور مهندس مهرفرد به عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی و رئیس مجمع و نمایندگان وزارتخانه های امور اقتصادی و دارائی، سازمان برنامه و بودجه و مدیر عامل اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزی ایران ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۱۲/۶/۹۸ در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ضمن تشریح عملکرد سازمان و شبکه تحت پوشش به برخی از مهمترین اقدامات این سازمان در سال ۱۳۹۷ پرداخت. دکترشیرزاد با بیان اینکه مستثنی شدن سازمان مرکزی تعاون روستایی از واگذاری به بخش خصوصی مهم ترین اتفاق برای این سازمان در مقطع یک سال گذشته بوده است اضافه کرد: با خروج نام سازمان از لیست واگذاری ها، موفق شده ایم یکی از اصلی ترین چالش های سازمان را که موجب بروز مسائل و مشکلات عدیده در روند انجام وظایف و مأموریت ها از جمله کمبود شدید نیروی انسانی متخصص در ستاد و مراکز استانی و عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز و نظایر آن بود، پشت سر بگذاریم.

خبر جدید  آقای پزشکیان ، در جمع پلیس راهور شوخی نکنید، جدی می گیرند؟

وی با اشاره به اینکه درآمد سازمان در سال ۹۷ نسبت به سال قبل از آن، افزایش ۴۳ درصدی داشته و زیان خالص سال ۹۷ نسبت به سال پیش ۴۲ درصد کاهش یافته است عنوان کرد: دارائی های سازمان در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ معادل ۶ درصد افزایش نشان می دهد که عمده این افزایش شامل ۲۳ درصد دریافتی های تجاری و غیر تجاری و ۴۷ درصد پیش پرداخت ها بوده است. شیرزاد همچنین از عملکرد موفق سازمان در تشکیل دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اصناف کشاورزی ایران خبر داد و افزود: نهاد سازی در شبکه اتحادیه ها و تعاونیهای بخش کشاورزی و بسته شدن پرونده های باز سال های گذشته در حوزه بازرگانی، از دیگر موفقیت های سازمان در سال گذشته است.

خبر جدید  مجوز واردات دام زنده صادر شد + ضوابط

در ادامه دکتر حشمت مشاور عالی رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی طی گزارشی از اقدامات مالی و عملکردی سازمان به اقداماتی مانند تأمین و توزیع موفق حدود ۶۶ هزارتن سیب درختی، پرتقال تامسون و پرتقال والنسیا در طرح تنظیم بازار میوه سال ۹۸ ، فروش حدود ۶۷ تن زعفران در بورس کالای کشاورزی ، خرید و فروش ۴۰۵۱ تن خرمای استعمران اشاره کرد.

خبر جدید  کوچ علم از دانشگاه

همچنین دکتر مسلمی، معاون توسعه تعاونی ها و تشکل ها نیز از ایجاد نهادهای اجتماعی و اقتصادی بهره برداران و فعالان بخش کشاورزی در سطوح ملی و محلی همسو با سیاست های وزارت جهاد کشاورزی و ایجاد زنجیره های ارزش و تأمین در این جلسه، گزارش مبسوطی ارائه کرد.

در پایان ، نمایندگان وزارت اموراقتصادی و دارائی و برنامه و بودجه کشور از کارنامه درخشان سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و تحول چشمگیر در شاخص های عملکردی این سازمان رضایت خود را ابراز و خواستار تداوم این فرآیند در شبکه تعاونی ها و بخش کشاورزی شدند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تعاون روستایی ایران، تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۸، کدخبر: ۴۷۸۵۰ ، www.corc.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)