دِهَک
۱۹:۴۶:۲۷ - شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پیش‌بینی تولید ۱۴.۵ میلیون تن گندم در کشور

پیش‌بینی تولید ۱۴.۵ میلیون تن گندم در کشور
مجری طرح گندم کشور با اشاره به پیش‌بینی تولید ۱۴.۵ میلیون تن گندم در سال جاری گفت: خرید گندم از کشاورزان در سراسر کشور در حال انجام است و تاکنون ۳ هزار میلیارد تومان از پول گندمکاران به حساب آنان پرداخت شد.

شعارسال: اسماعیل اسفندیاری‌پور ظهر امروز در حاشیه بازدید از روند برداشت گندم از اراضی کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: امسال ۶ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور زیر کشت گندم رفت که پیش‌بینی می‌شود ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتن محصول از این اراضی برداشت شود.

وی گفت: پس از تحویل گندم به مراکز خرید و ثبت در سامانه وجه گندم به کشاورزان پرداخت می‌شود که تاکنون سه هزار میلیاردتومان از طلب گندمکاران پرداخت شده است.

مجری طرح گندم کشور همچنین از برداشت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از سطح ‌۳۵۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان خبرداد و افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال مانند سال‌های گذشته گلستان رتبه دوم تولید گندم کشور را به خود اختصاص دهد.

وی گفت: شهرستان گنبدکاووس نیز با تولید ۳۰۷ هزار تن گندم از ۱۰۷هزار هکتار از اراضی کشاورزی امسال نیز پرچمدار نخست تولید گندم بین شهرستان‌های کشور خواهد بود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۲۰۲۷۳۳۰ ، www.tasnimnews.com


منبع :: پیش‌بینی تولید ۱۴.۵ میلیون تن گندم در کشور