دهک  | dehak
16:01:56 - سه‌شنبه 27 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

پرورش شتر در ۷ منطقه کشور به صورت پایلوت آغاز شده است / تولید شیر امسال به ۱۱ میلیون تن می‌رسد

پرورش شتر در ۷ منطقه کشور به صورت پایلوت آغاز شده است / تولید شیر امسال به ۱۱ میلیون تن می‌رسد
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید شیر در کشور امسال به ۱۱ میلیون تن می‌رسد، گفت: پرورش شتر در ۷ منطقه کشور به صورت پایلوت آغاز شده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، امروز مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در همایش ملی کشاورزی و رونق تولید، پیش‌بینی کرد که تولید شیر در کشور امسال به ۱۱ میلیون تن و در سال ۱۴۰۰ به ۱۲ میلیون تن برسد در حالی که تولید آن در سال گذشته ۱۰.۵ میلیون تن بود.

گفتنی است، یکی از موانع افزایش تولید دام در کشور کمبود علوفه است که در این همایش معاون زراعت توضیح داد که طبق برنامه افزایش میزان تولید علوفه، دام هم در سال‌های آتی افزایش خواهد یافت.

به گفته معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در سال ۹۷ به میزان ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شده و پیش‌بینی کرد که امسال تولید به ۸۳۰ هزار تن و در سال ۱۴۰۰ به ۹۰۰ هزار تن برسد.

خبر جدید  کمک ۱۲۰ میلیاردی ستاد اجرایی فرمان امام به بیماران سرطانی با تولید یک داروی حیاتی

رضایی با بیان اینکه وابستگی به تأمین نهاده، خوراک دام و طیور، مانعی برای افزایش تولید است، گفت: با این حال تولید طیور کشور در سال ۹۷ به میزان ۲.۳ میلیون تن بوده که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۰ به ۲.۷ میلیون تن برسد.

وی همچنین تولید تخم‌مرغ را در سال گذشته ۹۰۱ هزار تن اعلام کرد و در سال ۹۸ به میزان ۹۸۷ هزار تن و در سال ۱۴۰۰ به میزان یک میلیون و ۱۰۳ هزار تن پیش‌بینی کرد.

به گفته رضایی، تولید تخم‌مرغ در کشور از مرز خودکفایی گذشته و به دلیل فراوانی اکنون مرغداران به دنبال صادرات و تثبیت قیمت هستند.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی همچنین میزان تولید عسل را در سال گذشته ۹۰ هزار تن اعلام کرد و پیش‌بینی کرد که امسال به ۹۳ هزار تن برسد.

خبر جدید  ایزدخواه: حداقل حقوق کارگر از منظر خط فقر ۴ تا ۵ میلیون است / عدم حمایت از تولید ریشه‌ اختلافات

وی ژل رویال که از فرآورده‌های عسل است را بسیار باارزش توصیف کرد و گفت: در سال گذشته ۴ تن از این محصول در کشور تولید شد که در لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود که فروش آن به صورت میلی‌گرمی انجام می‌شود.

رضایی با بیان اینکه تولید پیله‌تر در سال گذشته ۱۴۰۰ تن بود پیش‌بینی کرد که تولید آن امسال ۲۵ درصد افزایش یابد.

وی از برنامه‌های افزایش تولید گوشت در کشور را افزایش جمعیت دام‌های مولد دومنظوره از طریق تلقیح مصنوعی عنوان کرد و گفت: تولید این دام‌ها در سال گذشته ۲۸۰ هزار رأس بوده که امسال پیش به ۳۵۰۰ رأس و در سال ۱۴۰۰ به ۶۰۰ هزار رأس خواهد رسید.

خبر جدید  رونمایی از ۳۸۳ طرح تعاونی با ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی همچنین از پروژه پرورش شتر در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای هم که با سازمان جنگل‌ها امضا شده، پرورش شتر به صورت پایلوت در ۷ منطقه از کشور انجام شود.

رضایی گفت: برخلاف تصور اشتباه پرورش شتر به هیچ عنوان به مراتع آسیب نمی‌رساند.

وی همچنین به رشد ۱۵ درصدی تولید بوقلمون در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بوقلمون دو گوشت قرمز و سفید دارد و می‌تواند کشور را برای رسیدن به خودکفایی در گوشت کمک کند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)