دهک  | dehak
10:59:17 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

٢ هزار راس گوسفند زنده از رومانی وارد کشور شد

٢ هزار راس گوسفند زنده از رومانی وارد کشور شد
تهران- ایرنا- برای نخستین بار ٢ هزار راس گوسفند زنده صبح امروز(چهارشنبه) از رومانی با هواپیمای باری ۳۳۰ پهن پیکر ایرباس وارد فرودگاه امام شد. عملیات ترخیص آن توسط گمرک فرودگاه در اسرع وقت انجام می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کردند، روند واردات که از بامداد امروز با ورود ۲ هزار راس دام زنده آغاز شده، تا آخر هفته ادامه دارد تا مجموع واردات به ۵۰ هزار راس برسد. این محموله های دامی از کشورهای مختلف وارد می شود.
نیاز داخلی کشور به گوشت قرمز سالانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن است که تولید داخلی جوابگوی مصرف نیست براین اساس مجوز واردات آن صادر شد.
طبق برنامه دولت، گوشت قرمز با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی با هدف تنظیم بازار و دسترسی اقشار کم درآمد و دهک های پایین جامعه از کشورهای مختلف از جمله برزیل، اسپانیا، رومانی و کشورهای آسیای میانه و روسیه تامین و عرضه می شود.
چندی پیش علیرضا رفیعی پور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفته بود امسال مجوز واردات ۲۴۰ هزارتن گوشت قرمز صادر شده که ۲ برابر سال گذشته است.
به گفته وی، روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تن واردات گوشت گرم و سالانه ۱۳۰ هزار تن گوشت منجمد برزیلی در کشور توزیع می شود اما نوسان ارزی و قاچاق دام سبب شده تا در این بازار التهاب ایجاد شود.
پیش بینی می شود با واردات این تعداد دام زنده از رومانی، قیمت گوشت در بازار کاهش یابد.
«حمید ورناصری» مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور چندی پیش در این رابطه به ایرنا گفت: ورود دام زنده به کشور علاوه بر اشتغالزایی در سطح کشتارگاه ها، روند کاهش قیمت دام زنده، گوشت قرمز، لاشه و آلایش را در پی خواهد داشت.
وی اظهارداشت: برنامه ریزی واردات روزانه دام زنده گوسفندی از کشور های مختلف دارای پروتکل بهداشتی با سازمان دامپزشکی صورت پذیرفته که بصورت روزانه کشتار و به بازار عرضه شود که به طور حتم این اقدام در کاهش قیمت دام زنده، لاشه ،آلایش (کله و پاچه، دل و جگر) تاثیر خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اضافه کرد: قیمتگذاری گوشت تازه وارداتی و گوشت استحصالی از دام زنده وارداتی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان انجام می شود؛ البته وظیفه وزارت جهاد کشاورزی تامین است و این اقدامات نیز تاکنون در راستای این وظیفه بوده و برنامه ریزی توزیع و شبکه های توزیع نیز از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت انجام می شود.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۲۰ هزارتن انواع گوشت قرمز، وارد کشور شده است.
اقتصام**۹۱۳۲ ** ۲۰۲۳

خبر جدید  اخذ مبلغ برای ورود به پارک های جنگلی در روز طبیعت ممنوع است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)