دِهَک
۱۰:۵۹:۴۱ - یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

وفور گوشت را ایجاد می کنیم

وفور گوشت را ایجاد می کنیم
تهران- ایرنا- نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس از حضور وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امروز فراکسیون خبر داد و گفت: «محمود حجتی» در این جلسه اعلام کرد که برای حل مشکل کمبود گوشت تعرفه صفر درصد را برای واردات این محصول را پیشنهاد دادیم و وفور گوشت را ایجاد می‌کنیم.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، «غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» در تشریح جلسه امروز- یکشنبه- فراکسیون مستقلین ولایی مجلس که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود:
حجتی در این جلسه اظهارداشت که برای حل مشکل کمبود گوشت در حال واردات این محصول با ارز دولتی و ارز نیمایی هستیم و تعرفه صفر درصد برای واردات گوشت را پیشنهاد دادیم .
جعفرزاده ایمن آبادی یادآور شد: وزیر جهاد کشاورزی در این جلسه همچنین اعلام کرد که قیمت گوشت را باید بر روی قیمت ۵۰ الی ۶۰ هزار تومان تثبیت کنیم که جهت جبران کاهش تولید گوشت اقدام به وارد کردن نژاد رومانوف برای تکثیر نژاد گوسفند چندقلوزا کرده‌ایم که در سال‌های آتی نتیجه می دهد و تا چند سال آینده کشور در تولید گوشت قرمز به خودکفایی می‌رسد.

**میوه شب عید ۲۰ اسفندماه توزیع می‌شود
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: حجتی همچنین گفت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مانند برنج، شکر، روغن و گوشت به میزان کافی تامین شده و در وضعیت بسیار خوبی قرار داریم و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و همچنین میوه مورد نیاز شب عید مردم از جمله سیب و پرتقال تامین شده و از ۲۰ اسفندماه به بعد در بازار توزیع می شود.
جعفرزاده ایمن آبادی بیان کرد: وزیر جهاد کشاورزی در زمینه آرد صنفی و صنعتی نیز اعلام کرد که در این زمینه محدودیتی به وجود آمده بود که اعلام کردیم همانند سال قبل عمل شود و این مشکل را حل کردیم در حال حاضر عرضه آرد همانند گذشته بدون هیچ کمبودی صورت می‌گیرد.

**نهال گردو وارد می شود
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: وزیر جهاد کشاورزی همچنین در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون مستقلین ولایی عنوان کرد که در زمینه تامین نهال و پیوندک جدید که دیرگل باشند اقداماتی صورت گرفته و چند باغ مادری در نقاط مختلف کشور ایجاد کرده ایم و در حال تولید نهال هستیم؛ در زمینه نهال گردو نیز از طریق واردات و همچنین از طریق باغات داخلی پیوندک های مورد نیاز تامین می‌شود.

**۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده است
وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در این نشست مطرح کرد در بانک کشاورزی ۷۱۱ هزار پرونده در زمینه وام‌های کشاورزان خسارت دیده تشکیل شده که با مبلغ ۲هزار میلیارد تومان، مشکل ۵۶۰ هزار پرونده زیر ۲۰ میلیون تومان حل می‌شود اما برای استمهال وام همه متقاضیان، ۵ هزار میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور قول دادن بخشی از آن را تا پایان سال تامین کنند.
جعفرزاده ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در جلسه امروز اعلام کرد که بر اساس بند (خ) ماده ۳۳ برنامه ششم توسعه با تصویب دولت، ۲ هزار میلیارد تومان به منظور بخشودگی سود و جرایم و همچنین سه سال امهال وام‌های کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه اختصاص داده شده است.

**۶ میلیارد مترمکعب آب از قنوات برداشت می‌کنیم
وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد که در زمینه بازسازی قنوات کشور عزم جدی داریم و علاوه بر اعتبارات بودجه سالانه حاضریم از مابقی ردیف های وزارت جهاد کشاورزی در بخش قنوات که حدود ۶ میلیارد مترمکعب آب برداشت می کنیم هزینه کنیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد تولید برنج در کشور به دلیل محدودیت منابع آب و آب بر بودن این محصول با مشکل مواجه شده است طرح خشک کاری برنج را مطرح کرده‌ایم که به اندازه آب مورد نیاز تولید گندم به آب نیاز دارد.

**۸۵ درصد کمک بلاعوض برای اجرای طرح‌های آبیاری نوین پرداخت می‌شود
نایب رییس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حجتی مطرح کرد که به دلیل کمبود آب در کشور باید بر روی سیستم های آبیاری تحت فشار و روش‌های آبیاری نوین کار کنیم از چند سال قبل اعتبارات خوبی در بودجه سنواتی به این بخش اختصاص پیدا کرده و به کشاورزان تا ۸۵ درصد کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
سیام*۳۰۶۱**۱۳۳۶


منبع :: http://www.irna.ir