دهک  | dehak
0:58:37 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

وزیر جهادکشاورزی بر مالچ پاشی در ریگزارهای سیستان تاکید کرد

وزیر جهادکشاورزی بر مالچ پاشی در ریگزارهای سیستان تاکید کرد
زاهدان- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اثرات نامطلوب ریزگردها در منطقه سیستان واقع در شمال سیستان و بلوچستان بر آغاز عملیات مالچ پاشی تا پایان هفته در کانون های ریزگرد این منطقه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا محمود حجتی روز شنبه در سفر به زابل در نشست بررسی طرح های منابع طبیعی و زیست محیطی سیستان با حضور استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع مسئول مطالعه وضعیت منطقه است و از همه ظرفیت ها نظیر دانشگاه باید استفاده شود.
وی بر شروع عملیات بیولوژیک با کاشت نهال ها و بوته های سازگار با اقلیم منطقه سیستان تاکید کرد.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در این نشست از انجام عملیات مالچ پاشی در کانون های ریزگرد سیستان تا پایان امسال خبر داد و گفت: با توجه به اثرات مخرب ریزگردها بر زندگی مردم منطقه مقرر شد تا پایان سال ۴۵۰ هکتار از کانون های ریزگرد منطقه تحت عملیات مالچ پاشی قرار گیرد.
جلیل آقایی افزود: با توجه به اینکه خشکسالی های پی در پی و حرکت شن های روان(ماسه) و ریزگردها در سال های اخیر در سیستان موجب خسارات مادی زیادی شده است مقرر شد در کل سه کانون بحران منطقه با گستره هزار هکتار مالچ پاشی انجام شود.
به گزارش ایرنا وزیر جهاد کشاورزی امروز /شنبه/ در سفر به شمال سیستان و بلوچستان به اتفاق استاندار و هیات همراه از طرح های پرورش شترمرغ روستای نیاتک شهرستان هیرمند دیدن کرد.
استاندار سیستان و بلوچستان، معاونان برنامه ریزی و امور اقتصادی، امور باغبانی، آب و خاک جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزدار و رئیس سازمان امور اراضی کشور وزیر جهاد کشاورزی را در این سفر یکروزه همراهی می کنند.
وی پس از بازدید از طرح های کشاوزی هیرمند وارد شهرستان زهک شد و از طرح های کشاورزی این شهرستان نیز دیدن کرد.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین از طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان بازدید و از نزدیک به بررسی مشکلات و پیشرفت این طرح خواهد پرداخت.
به گزارش ایرنا سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۷۳۱۶**۳۲۱۳ **۶۰۸۱

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  صفر تا صد انتخابات پارلمان بخش خصوصی
0/5 (0 نقد و بررسی)