دهک  | dehak
11:07:15 - یکشنبه 4 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

واردکنندگان ذرت آلوده ۳ شرکت خصوصی بودند

واردکنندگان ذرت آلوده ۳ شرکت خصوصی بودند
نیره پیروزبخت مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که واردکنندگان ذرت‌های آلوده که نهایتا محموله آن‌ها با دستور رئیس‌جمهوری مرجوع یا امحاء می‌شود، سه شرکت بخش خصوصی بودند و این مسئله هیچ ارتباطی به وزارت جهادکشاورزی و بخش دولتی ندارد.

شعار سال :مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که واردکنندگان ذرت‌های آلوده که نهایتا محموله آن‌ها با دستور رئیس‌جمهوری مرجوع یا امحاء می‌شود، سه شرکت بخش خصوصی بودند و این مسئله هیچ ارتباطی به وزارت جهادکشاورزی و بخش دولتی ندارد.

 ظهر امروز «نیره پیروزبخت» رئیس سازمان استاندارد با اشاره به توقف و ترخیص نشدن ذرت‌های آلوده در گمرک بندر امام اظهار کرد: در سال ۱۳۹۵، حدود ۱۲۰ هزار تن ذرت وارد بندر امام شد که با کنترل و انجام آزمایشهای متعدد، وجود سم آفلاتوکسین بالای این محموله به اثبات کارشناسان استاندارد رسید و گواهی انطباق برای این محموله صادر نشد.

خبر جدید  ناچاریم آب سد ها را تخلیه کنیم تا سیل بسیار بزرگ رخ ندهد

وی افزود: پس از سه سال ممانعت و تحمل فشارهای زیاد از سوی افراد سودجو، رئیس‌جمهوری دستور توقف واردات ذرت‌های آلوده به کشور و برخورد قضایی با متخلفان را صادر کرد.

«حمید ورناصری» مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در این باره به ایسنا گفت: وارد کنندگان ذرت‌های آلوده که چند سال پیش اقدام به این کار کرده بودند، سه شرکت بخش خصوصی بودند و این مسئله هیچ ارتباطی به بخش دولتی ندارد.

خبر جدید  بخش عمده‌ای از واردات کشور محصولات تراریخته است

وی تاکید کرد: همه وارد کنندگان مکلف هستند، بر اساس استانداردهای اعلامی سازمان دامپزشکی و سازمان ملی استاندارد محصولات و کالاهای خود را وارد کشور کنند و چنین ضوابطی در همه دنیا وجود دارد.

ورناصری گفت: شرکت پشتیبانی امور دام به عنوان بخش حاکمیتی و دولتی وظیفه تامین نهاده‌های تولید و پشتیبانی از بخش دام و طیور کشور را بر عهده دارد که تا کنون وظایف خود را که در اساسنامه شرکت آمده رعایت کرده است، اما این شرکت اطلاعات بیشتری درباره واردکنندگان ذرت آلوده ندارد، زیرا در زمینه صدور مجوز واردات یا صدور گواهی‌های بهداشتی وظیفه‌ای برعهده ندارد

خبر جدید  رتبه اول ایران در پرورش ماهی قزل‌آلا

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر،تاریخ انتشار:۱۲مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۵۰۹۹۰،hakimemehr.ir

واردکنندگان ذرت آلوده ۳ شرکت خصوصی بودند

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)