دهک  | dehak
0:55:47 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

واردات گوسفند از هفته آینده آغاز می شود

واردات گوسفند از هفته آینده آغاز می شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از واردات نخستین محموله ۵۰ هزار راسی دام زنده گوسفندی در هفته آینده خبر داد و گفت: این اقدام علاوه بر اشتغالزایی در سطح کشتارگاه ها، روند کاهش قیمت دام زنده، لاشه و آلایش را در پی خواهد داشت.

«حمید ورناصری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با تاکید براین که برنامه جدی کاهش قیمت گوشت قرمز را در سطح بازار داریم افزود: اکنون به طور متوسط روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی به کشور وارد می شود که برای پوشش دادن کل بازار، برنامه افزایش حجم واردات گوشت قرمز گرم و منجمد را داریم.
وی اظهاراشت: هر هفته ۵۰ هزار راس دام زنده گوسفندی از کشور رومانی تامین و به بازار عرضه می شود که به طور حتم در کاهش قیمت دام زنده، لاشه ،آلایش (کله و پاچه، دل و جگر) تاثیر خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از واردات گوشت گرم گوساله بسته بندی خبرداد و گفت: قرار است گوشت گرم گوساله بسته بندی توسط بخش خصوصی و با مدیریت شرکت پشتیبانی امور دام به کشور وارد شود که این مهم نیز در روند کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار موثر خواهد بود.
وی اضافه کرد: اکنون مجوزهای واردات در حال دریافت است که به زودی این محموله گوشت گرم گوساله از کشورهای اروپایی تامین و به بازار عرضه می شود.
به گفته مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام، در یک تا دو ماه گذشته نیز گوشت گوساله گرم بسته بندی، به کشور وارد شده بود.
وی با بیان این که قیمت گذاری گوشت گوساله گرم و دام زنده نیز توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان انجام خواهد شد، ادامه داد: انواع گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور در میادین میوه و تره بار، فروشگاه های زنجیره ای و صنوف عرضه می شود.

خبر جدید  برکت زمستان «قره سو» گلستان را پر آب کرد

** گوشت مرغ گرم به قیمت ۹۸۰۰ تومان عرضه می شود
ورناصری از عرضه گوشت مرغ گرم در میادین اصلی و سازمان میادین خبرداد و گفت: برای تنظیم بازار، اکنون در حال عرضه گوشت مرغ گرم با قیمت ۹ هزار و ۸۰۰ تومان در میادین اصلی و سازمان میادین هستیم.
وی افزود: اکنون گوشت مرغ منجمد نیز به شکل نامحدود و با قیمت هشت هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می شود که این حجم عرضه موجب کاهش بیش از یک هزار تومانی نرخ مرغ در بازار شده است.
به گفته مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، اکنون گوشت مرغ منجمد در میادین، فروشگاه های زنجیره ای، ماشین های سیار در سطح شهر، صنف ماهی و مرغ فروشی های سطح شهر و حتی رستوران ها و چلوکبابی ها عرضه می شود و مشکلی در عرضه نداریم.

خبر جدید  باور «ما می توانیم» کشاورزان نمونه

** قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار به کمتر از ۱۶ هزارتومان رسید
این مقام مسئول در شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: این شرکت با عرضه نامحدود تخم مرغ وارداتی به قیمت ۱۳ هزارو ۸۰۰ تومان توانست قیمت هر شانه ۳۰ تایی تخم مرغ را به کمتر از ۱۶ هزارتومان در سطح بازار برساند که کاهش قابل توجهی رخ داده است.
وی اضافه کرد: با وجود انتقاد تولیدکنندگان تخم مرغ، روند توزیع این محصول تا متعادل شدن قیمت ها ادامه خواهد یافت.
به گزارش ایرنا، بررسی میدانی از بازار در روزهای اخیر نشان می دهد که قیمت هرکیلوگرم گوشت مرغ بین ۱۳ تا ۱۵ هزارتومان، تخم مرغ ۳۰ تایی شانه ای به ۲۴ هزار تومان و گوشت قرمز بین ۷۰ تا ۸۰ هزارتومان و هر کیلوگرم دام زنده بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان در بازار عرضه می شد که با حضور گسترده و مستمر شرکت پشتیبانی امور دام کشور برای تنظیم بازار، نرخ این محصولات روند کاهشی به خود گرفته است.
سالانه ۲٫۳ میلیون تن گوشت مرغ و ۹۴۰ هزارتن تخم مرغ در کشور تولید می شود که نیاز داخلی را تامین می کند.
نیاز مصرفی گوشت قرمز کشور نیز نزدیک به یک میلیون تن است که ۸۴۰ هزار تن آن از محل تولیدات داخلی و بیش از ۱۰۰ هزار تن آن از محل واردات گوشت گرم گوسفندی، گوشت منجمد گوساله و حتی دام زنده تامین می شود.
اقتصام**۹۱۸۶**۹۱۸۹

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  زمان پروار دام عشایر به چهار ماه کاهش یافت
0/5 (0 نقد و بررسی)