دهک  | dehak
10:29:41 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

همکاری مشترک سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح و پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری

همکاری مشترک سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح و پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری
تفاهم نامه مشترکی با حضور امیر سرتیپ دوم مجید فخری رئیس سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح و داود نیک کامی رئیس پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور، در راستای گسترش همکاری‌های مشترک در زمینه انجام فعالیت‌های تحقیقاتی، پژوهشی و فنی به امضا رسید.

شعار سال: سرتیپ دوم مجید فخری هدف از امضای این تفاهم نامه را همکاری علمی پژوهشی در زمینه علوم ژئوماتیک و تهیه اطلس ها و به اشتراک گذاری داده های موجود در پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری و اجرای طرح‌های مشترک پژوهشی و کاربردی مرتبط با اطلاعات مکانی در عرصه‌های منابع طبیعی و حوزه‌های آبخیز کوهستانی عنوان کرد.

فخری در این مراسم اظهار داشت: امیدواریم همکاری علمی پژوهشی در زمینه علوم ژئوماتیک و تهیه اطلس ها و به اشتراک گذاری داده های موجود در دو مجموعه و اجرای طرح‌های مشترک پژوهشی و کاربردی مرتبط صورت پذیرد.

خبر جدید  کاهش وابستگی به واردات خوراک دام و طیور

فخری با بیان اینکه این تفاهم نامه، انتقال دانش دو سویه در دو سازمان را به همراه دارد گفت: پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری در موضوعات مختلف پژوهش ، همانندی بسیاری با سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح دارد .

وی در ادامه گفت: این سازمان تجربه موفقی را در مخاطرات طبیعی بویژه حادثه سیل سال ۹۸ و آتش سوزی های امسال پشت سر گذاشت و نشان داد از ظرفیت مناسبی برای تهیه نقشه های قبل و بعد از مخاطرات و از همه مهمتر ایجاد سامانه اطلاعات جغرافیایی یکپارچه در کشور برخوردار است.

خبر جدید  سد سیمره چطور نجات‌بخش شد؟

داوود نیکامی رئیس پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری نیز در این مراسم ضمن ارائه خلاصه‌ای از فعالیت‌های پژوهشی انجام شده به مواردی همچون طرح های مختلف فرسایش خاک سیل خیز و سیمای حوزه های آبخیز کشور و الگوی اقتصادی و معیشتی سامانه‌های استحصال آب باران(برداشت و تامین آب ) برای توسعه باغات، ایجاد سامانه هوشمند برآورد خسارت محصولات کشاورزی، الگوی ایجاد سدهای زیرزمینی و همکاری‌ها و طرح‌های مشترک بین‌المللی اشاره کرد و گفت: اجرای این تفاهم نامه می تواند زمینه های همکاری بین دو سازمان را در راستای پیشرفت های حوزه جغرافیایی کشور توسعه دهد وشروع جدی و موثری برای رسیدن به اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

خبر جدید  تنها 10 درصد از گوشت مصرفی وارداتی است

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا، تاریخ انتشار خبر: ۱۹ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۹۸۰۰۶۰، www.ilna.news

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)