دهک  | dehak
0:43:50 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

همایش مشارکت مردمی در توسعه روستایی آغاز شد

همایش مشارکت مردمی در توسعه روستایی آغاز شد
مشهد – ایرنا – همایش ملی مشارکت مردمی در توسعه روستایی روز سه شنبه با حضور روسای ادارات امور تشکل ها و صنوف سازمان تعاون روستایی استان های کشور در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، مدیرکل دفتر تشکل های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این آیین، مسوولیت اصلی سازمان تعاون روستایی را سازماندهی مشارکت های مردمی در قالب تعاونی ها و تشکل ها ذکر و بیان کرد: نتیجه هماهنگی و ساماندهی در حوزه کشاورزی ایجاد ساز و کارهای مشارکتی برای همه بهره برداران و تولید کنندگان بخش کشاوری است.
عبدالرضا مسلمی هدف همایش سالانه مشارکت مردمی در توسعه روستایی را نیز هماهنگی و تبیین سیاست ها اعلام و بیان کرد: در این همایش عملکرد سال گذشته استان ها در این بخش بررسی، ماموریت ها و وظایف بازگو و ایده های جدید عرضه می شود.
او افزود: در بخش کشاورزی همه امور به وسیله مردم انجام می شود و از حدود ۱۶ میلیون هکتار زمین در کشور بیش از ۹۵ درصد مالکیت آن متعلق به مردم است که در قالب نظام های مختلف بهره برداری در حال تولید محصول هستند.
مدیرکل دفتر تشکل های کشاورزی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: مشارکت در بخش کشاورزی تنها به تولید محدود نمی شود بلکه تامین را نیز مورد نظر دارد، هماهنگی و ساماندهی که برای تشکل های کشاورزی و صنوف این مجموعه انجام می شود تاثیر بسزایی در پیشبرد امور و رفاه حال کشاورزان دارد.
وی گفت: بخش عمده کار مشارکتی در حوزه شبکه های مختلف کشاورزی انجام می شود و سیاست های مناسبی از سوی وزارت جهاد کشاورزی در راستای تقویت فعالیت شبکه ها در دستور کار قرار گرفته است.
سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران سال ۱۳۴۸ با ماهیت شرکت سهامی دولتی شامل ۷۷٫۲ درصد سهم دولت و ۲۲٫۸ درصد سهم تعاونی های روستایی و کشاورزی دایر و راه اندازی شد.
وظایف حاکمیتی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در قبال شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی شامل چهار حوزه سیاستگذاری، هدایتی، حمایتی و نظارتی است.
شبکه کنونی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران شامل دو هزار و ۸۵۳ شرکت تعاونی روستایی با ۳۳۱ اتحادیه استانی و شهرستانی و چهار میلیون و ۴۳۵ هزار عضو، یک هزار و ۹۹۷ شرکت تعاونی کشاورزی با ۱۰۲ اتحادیه استانی و شهرستانی و یک میلیون و ۲۷ هزار و ۵۷۴ عضو، ۳۲۴ شرکت تعاونی زنان روستایی در استان ها و شهرستان ها با ۶۳ هزار و ۳۸۳ عضو است.
این سازمان همچنین یک هزار و ۳۳۶ شرکت تعاونی تولید با ۵۹ اتحادیه و ۳۷۱ هزار و ۶۶۴ عضو، ۱۲ اتحادیه ملی، ۴۹۲ اتحادیه، شش هزار و ۵۱۰ شرکت تعاونی، ۲۹ شرکت سهامی زراعی ثبت شده، ۳۸۷ نظام صنفی کشاورزی شهرستان و ۳۲ نظام صنفی کشاورزی استانی، ۳۵۵ هزار عضو نظام صنفی، ۳۲۰ انجمن خبرگان کشاورزی در شهرستان ها و ۳۲ کانون خبرگان کشاورزی در استان ها، ۲۴۱ انجمن هماهنگی و حمایتی در شهرستانها و ۲۹ کانون هماهنگی و حمایتی در استان ها و یک هزار و ۴۰۳ تشکل و انجمن تخصصی کشاورزی دارد.
همایش ملی مشارکت مردمی در توسعه روستایی به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  آخرین محموله گوشت گرم در سال 97 وارد کشور شد
0/5 (0 نقد و بررسی)