دهک  | dehak
10:51:16 - چهارشنبه 17 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

هشدار درباره طغیان مگس زیتون

هشدار درباره طغیان مگس زیتون
مهدی عباسی رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: جمعیت آفت مگس زیتون طغیانی شده و پیگیری ما برای کمک سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با این آفت تا امروز به نتیجه نرسیده است ، بیم این می‌رود امسال باتوجه به شرایط مساعد آب وهواى شاهد نابودی کامل باغ های زیتون در برخی مناطق باشیم.

شعار سال: رئیس شورای ملی زیتون ایران گفت: جمعیت آفت مگس زیتون طغیانی شده و پیگیری ما برای کمک سازمان حفظ نباتات کشور برای مبارزه با این آفت تا امروز به نتیجه نرسیده است ، بیم این می‌رود امسال باتوجه به شرایط مساعد آب وهواى شاهد نابودی کامل باغ های زیتون در برخی مناطق باشیم.

مهدی عباسی با اعلام این مطلب، ‌افزود: شانه خالی کردن سازمان حفظ نباتات کشور از کمک به باغداران برای مبارزه با آفت مگس زیتون در حالی است که مقصر ورود این آفت غیربومی به کشور سازمان حفط نباتات است.

وی یادآور شد: در سال ۸۳ با سکوت سازمان حفظ نباتات بود که مجوز ورود میوه خام از کشورهای سوریه، عراق و ترکیه داد شده و این تصمیم آغاز مصیبت برای باغ‌های زیتون کشور بود.

خبر جدید  |صادرات، اجازه کاهش قیمت گوشت قرمز را نمی‌دهد

عباسی با بیان اینکه از زمان این اتفاق تا امروز اقدام مناسبی در کشور برای مبارزه با مگس زیتون صورت نپذیرفته است، اظهار کرد: هر سال که جمعیت مگس زیتون کم شد تنها به خاطر شرایط آب و هوایی بود و نه اقدام موثر سازمان حفظ نباتات و دستگاه‌های مسئول!

به گفته وی؛ سازمان حفظ نباتات به باغداران زیتون گفته است که خود باید برای مبارزه با این آفت اقدام کنند درحالی که مکانیزم مناسبی در کشور برای مقابله با این آفت غیربومی در اختیار باغداران نیست.

خبر جدید  زمین‌های کشاورزی 90 درصد آب مصرفی را می‌بلعد

عباسی با اشاره به تورم بالای بخش کشاورزی، افزود: تورم بالا در بخش کشاورزی و شرایط نامساعد اقتصادی همراه با نبود مکانیزم مناسب، مبارزه موثر با آفت مگس زیتون را برای باغداران تقریبا غیرممکن کرده است.

رئیس شورای ملی زیتون ایران درباره نتایج طغیان این آفت بر تولید زیتون و روغن زیتون کشور هشدار داد و تصریح کرد: گزارش‌ها از تله‌های نصب شده در باغات زیتون نشان می‌دهد جمعیت این آفت در برخی مناطق وحشتناک است.

خبر جدید  مزرعه چوب با ۲۴۲ هکتار وسعت در تالش به بهره برداری رسید

عباسی در پایان از نمایندگان مجلس گیلان، زنجان، قزوین و گلستان که بیشترین درگیری با آفت مگس زیتون را دارند خواست تا با توجه به وظایف نظارتی خود بر عملکرد دستگاه‌های دولتی، این مشکل را در مجلس مطرح و دولت را وادار به کمک به باغداران کننده تا از نابودی باغات زیتون کشور جلوگیری شود.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری اگروفود نیوز،تاریخ انتشار:۲۵تیر۱۳۹۸،کدخبر:۳۹۸۴۸،agrofoodnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید
آدرس وبسایت منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)