دهک  | dehak
11:15:28 - جمعه 15 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نیازی به ایجاد وزارتخانه جدید برای اصلاح وضعیت بازار نیست

نیازی به ایجاد وزارتخانه جدید برای اصلاح وضعیت بازار نیست
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته اقتصادی، متولی تولید و بازرگانی یک دستگاه واحد است، گفت: وضعیت فعلی بازار با تصمیمات ساده مدیریتی قابل حل شدن است و نیازی به احیای وزارت بازرگانی نیست.

محمدرضا بادامچی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری توانا خبرگزاری فارس درباره پیشنهاد دولت مبنی بر تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرو اقتصادی، متولی تولید و بازرگانی یک دستگاه واحد است. برای مثال متولی بخش کشاورزی تولید و بازرگانی به صورت مشترک مدیریت می‌کند. چراکه آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که ادامه حیات تولید به بازرگانی وابسته است و نمی‌شود آن‌ها را از هم جدا کرد.

خبر جدید  قیمت نان سنگک افزایش نیافته است/نانوایان آزادپز از قیمت‌گذاری مستثنی هستند

وی ادامه داد: رئیس جمهور در مجلس، تاکید بسیاری بر تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی داشتند و این نظر ایشان است ولی در دنیا، کارشناس‌‏ها نظر دیگری دارند. دلیل پافشاری رئیس جمهور را نمی‌دانیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه التهابات اخیر بازار دلیلی بر تشکیل وزارت بازرگانی نیست، گفت: وضعیت فعلی بازار با تصمیمات ساده مدیریتی قابل حل شدن است. دلیلی وجود ندارد برای این قبیل مشکلات نیازی به ایجاد وزارتخانه جدید نیست.

خبر جدید  برنامه کاهش ضایعات محصولات کشاورزی در 5 استان کشور انجام می‌شود

بادامچی در پایان تصریح کرد: گذشته از آن در شرایط فعلی، ظرفیت ایجاد وزارتخانه جدید و تشریفات اداری آن وجود ندارد. مردم و فعالین اقتصادی هم آمادگی لازم برای پذیرش نهاد جدید را ندارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس تاکنون سه بار در تاریخ  ۳ تیرماه،۷ مردادماه و ۱۱ مهرماه امسال با تصویب  پیشنهاد دولت مبنی بر تفکیک وزارت صنعت،معدن و تجارت و احیای وزارت بازرگانی مخالفت کرده اند ولی با توجه به اصرار دولت احتمالا در آینده نزدیک مجددا شاهد رای گیری مجدد درباره این موضوع در صحن علنی مجلس خواهیم بود.

خبر جدید  با احیای وزارت بازرگانی مخالفم/ کشور نباید به ۷ سال گذشته برگردد

انتهای پیام/


منبع :: https://www.farsnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)