دهک  | dehak
0:45:27 - دوشنبه 25 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نهاده‌های دامی ۲ نرخی شد/احتمال کاهش قیمت تخم مرغ در بازار

نهاده‌های دامی ۲ نرخی شد/احتمال کاهش قیمت تخم مرغ در بازار
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه نهاده‌های دامی در بازار با دو نرخ عرضه می‌شود، گفت: احتمال کاهش قیمت تخم مرغ در هفته‌های آینده وجود دارد.

به گزارش گروه اقتصادیخبرگزاری دانشجو،ناصر نبی پور با بیان اینکه نهادههای دامی در بازار دو نرخی شده است، گفت: بخشی از نهادهها با نرخ دولتی و بخش عمده آن با نرخ آزاد عرضه میشود.

وی افزود: تامین نهاده با نرخ مصوب زمان زیادی میبرد و مشخص نیست که بعد از واریز پول، این نهادهها چه زمانی به دست تولیدکننده میرسد، گاهی ۵ روز، گاهی یک ماه و گاهی حتی سه ماه طول میکشد تا نهاده را تحویل بدهند.

خبر جدید  واردات نهاده هاى دامى با دلار ٣٧٠٠ تومانی انجام شده است

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با بیان اینکه در واقع نهادههای با نرخ مصوب، خیلی کم به دست مصرف کننده میرسد، ادامه داد: تولیدکنندگان عمده نهاده مورد نیازشان را از بازار آزاد تهیه میکنند. در واقع وقتی نهاده با نرخ مصوب میخرند به راحتی از بندر بار نمیشود و به موقع تحویل ما نمیدهند، اما وقتی آن را به نرخ آزاد میخریم، سریع از بندر بار شده و تحویل میدهند.

خبر جدید  تعاونی‌ها باید سهم فراوانی در تجمیع سرمایه خرد داشته باشند/ هلدینگ‌های بزرگ در تعاونی کمتر شکل گرفته است

نبی پور گفت: خیلی از مرغداران پول نهاده را پرداخت کرده اند، اما هنوز نهاده آنها بار و تحویل نشده است.

وی قیمت هرکیلوگرم ذرت دامی را هم اکنون در بازار آزاد بین ۱۵۰۰ تومان تا ۱۶۰۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم کنجاله سویا را بین ۳۵۵۰ تومان تا ۴۰۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که نرخ مصوب (دولتی) ذرت ۱۳۵۰ تومان و نرخ مصوب (دولتی) کنجاله سویا ۲۴۵۰ تومان است.

خبر جدید  تلخ و شیرین کشاورزی در سالی که گذشت

این فعال بخش خصوصی درباره تولید تخم مرغ نیز اضافه کرد: وضعیت تولید مناسب است و با توجه به اینکه بیماری وجود نداشت، تولید زیاد است.

وی با بیان اینکه مذاکرات برای آزاد شدن صادرات تخم مرغ به نتیجه نرسیده است، ادامه داد: باتوجه به اینکه در آستانه تعطیلات طولانی مدت نوروز هستیم احتمال کاهش قیمت تخم مرغ در بازار طی هفتههای آینده وجود دارد.


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)