دهک  | dehak
12:14:43 - دوشنبه 4 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نظارت حلقه مفقوده بازار میوه و تره‌بار/ مردم نگرانند

نظارت حلقه مفقوده بازار میوه و تره‌بار/ مردم نگرانند
میوه و سبزی ازجمله مهم‌ترین اقلام مصرفی مردم بوده است اما در شرایط کنونی نظارت بر قیمت این محصولات همچنان با چالش‌هایی روبه‌روست.

حوزه کشاورزی-گروه اقتصادی خبرگزاری آنا؛ میوه و سبزی همواره ازجمله مهمترین محصولات در سبد مصرفی مردم است. در شرایط کنونی میتوان به این نکته مهم اشاره کرد که نظارت بر قیمتها در بازار میوه و سبزی همچنان با چالشهای متعددی روبهروست بهطوریکه شاهد چندگانگی نرخها در بازار میوه و سبزی کشور هستیم.

اگر بخواهیم از میانگین نرخ میوه و سبزی در بازار مطلع شویم باید با حضور در مغازه بعضی از فروشندگان و حتی بازارهای اصلی میوه وترِه بار قیمتهای واقعی را استخراجکنیم.

خبر جدید  قیمت منطقی هر کیلو مرغ در بازار کمتر از 14 هزار تومان است

در شرایط کنونی هر کیلو پرتقال شمال در میادین مرکزی بین ۲ تا ۳ هزار تومان و هر کیلو پرتقال ممتاز حدود ۴ هزار تومان به فروش میرسند.

همچنین نرخ هر کیلو خیار رسمی در بازار بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است و نوع ممتاز خیار در بازار حدود ۵ هزارتویمان نرخگذاری شده است.

هر کیلو خیار گلخانهای بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و نرخ هر کیلو خیار نوع ممتاز در بازار ۵ هزار تومان است.

خبر جدید  آیا راهکاری دقیق برای مقابله با سیل وجود دارد؟

قیمت هر کیلو موز در بازار به بیش از ۹ هزار تومان رسیده است که در برخی مناطق نرخ ۹ هزار تومان به بیش از ۱۰ هزار تومان هم رسیده است.

نرخ هر کیلو سبزیخوردن بین ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است و نوع ممتاز آن حدود ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار فروخته میشود.

به گزارش آنا، چالش جدی در روند توزیع محصولات و عدم ثبات قیمتی است چراکه مردم را دچار سردرگمی کرده است؛ در این شرایط اتاق اصناف ایران و سایر مسئولان نظارتی با عدم توفیق در نظارت دقیق، منجر به نارضایتی عمومی و افزایش نگرانیها شده است.

خبر جدید  فرصت‌های تجاری کشاورزی از دست می‌روند/اما واگرهای توسعه کشاورزی

این امر نیازمند عزم جدی مسئولان و ایجاد سازوکارهایی برای نظارت دقیقتر است تا آشفتگیهای بازار به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)