دِهَک
۱۲:۱۴:۴۳ - دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

نظارت حلقه مفقوده بازار میوه و تره‌بار/ مردم نگرانند

نظارت حلقه مفقوده بازار میوه و تره‌بار/ مردم نگرانند
میوه و سبزی ازجمله مهم‌ترین اقلام مصرفی مردم بوده است اما در شرایط کنونی نظارت بر قیمت این محصولات همچنان با چالش‌هایی روبه‌روست.

حوزه کشاورزی-گروه اقتصادی خبرگزاری آنا؛ میوه و سبزی همواره ازجمله مهمترین محصولات در سبد مصرفی مردم است. در شرایط کنونی میتوان به این نکته مهم اشاره کرد که نظارت بر قیمتها در بازار میوه و سبزی همچنان با چالشهای متعددی روبهروست بهطوریکه شاهد چندگانگی نرخها در بازار میوه و سبزی کشور هستیم.

اگر بخواهیم از میانگین نرخ میوه و سبزی در بازار مطلع شویم باید با حضور در مغازه بعضی از فروشندگان و حتی بازارهای اصلی میوه وترِه بار قیمتهای واقعی را استخراجکنیم.

در شرایط کنونی هر کیلو پرتقال شمال در میادین مرکزی بین ۲ تا ۳ هزار تومان و هر کیلو پرتقال ممتاز حدود ۴ هزار تومان به فروش میرسند.

همچنین نرخ هر کیلو خیار رسمی در بازار بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است و نوع ممتاز خیار در بازار حدود ۵ هزارتویمان نرخگذاری شده است.

هر کیلو خیار گلخانهای بین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان و نرخ هر کیلو خیار نوع ممتاز در بازار ۵ هزار تومان است.

قیمت هر کیلو موز در بازار به بیش از ۹ هزار تومان رسیده است که در برخی مناطق نرخ ۹ هزار تومان به بیش از ۱۰ هزار تومان هم رسیده است.

نرخ هر کیلو سبزیخوردن بین ۳ تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان متغیر است و نوع ممتاز آن حدود ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار فروخته میشود.

به گزارش آنا، چالش جدی در روند توزیع محصولات و عدم ثبات قیمتی است چراکه مردم را دچار سردرگمی کرده است؛ در این شرایط اتاق اصناف ایران و سایر مسئولان نظارتی با عدم توفیق در نظارت دقیق، منجر به نارضایتی عمومی و افزایش نگرانیها شده است.

این امر نیازمند عزم جدی مسئولان و ایجاد سازوکارهایی برای نظارت دقیقتر است تا آشفتگیهای بازار به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir