دهک  | dehak
19:46:37 - شنبه 8 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

موج جدید ملخ‌های صحرایی به هند و پاکستان مهاجرت می‌کنند

موج جدید ملخ‌های صحرایی به هند و پاکستان مهاجرت می‌کنند
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: با توجه به گرمای شدید در نوار جنوبی، موج جدید ملخ‌های صحرایی در کشور نمانده و به هند و پاکستان مهاجرت می‌کنند.

شعارسال: محمدرضا میر در خصوص اعلام خبر حمله موج دوم ملخ‌های صحرایی به کشور اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان خواربار و كشاورزی ملل متحد (فائو) و بررسی‌های کارشناسان سازمان حفظ نباتات کشور خبر ورود موج جدیدی از ملخ‌های مهاجر مورد تأیید است.

وی تصریح کرد: کیت كریسمن، دبیر كمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی فائو در جنوب غرب آسیا در سفر اخیر خود به ایران و بازدید از مناطق آلوده کشور به آفت ملخ مهاجر اعلام کرد با توجه به شرایط آب و هوایی فعلی در نوار جنوبی ایران به احتمال زیاد این موج جدید از ملخ‌های صحرایی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده وارد کشور می‌شوند و پس از استراحت مختصر در نوار جنوبی به‌سوی هندوستان و پاکستان مهاجرت می‌کنند و در ایران نمی‌مانند.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این‌که روند مهاجرت این آفت به هند و پاکستان طبیعی است، خاطرنشان کرد: این حشرات با توجه شرایط آب و هوایی و جهت وزش باد محل تخم‌ریزی و مهاجرت خود را مشخص می‌کنند.

وی افزود: در این زمان از سال نوار جنوبی کشور بسیار گرم است و شرایط برای حضور ملخ‌های صحرایی چندان مناسب نیست و به احتمال زیاد مدت زیادی در کشور نمی‌مانند.

میر اذعان کرد: البته ما همواره می‌بایست آمادگی لازم برای مبارزه با ملخ صحرایی را داشته باشیم و در این راستا از لحاظ تدارک سموم، ادوات، ماشین آلات و هواپیمای سم‌پاش در هشت استان کشور آمادگی کامل داریم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان این‌که مبارزه با ملخ صحرایی در کشور تا اواخر شهریور ماه ادامه خواهد داشت، گفت: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و پیش‌بینی خروج موج جدید این آفت از کشور، کشاورزان هیچ‌گونه نگرانی در خصوص حمله موج جدید ملخ‌های صحرایی نداشته باشند.

وی اظهار افزود: امیدواریم کشورهای هندوستان و پاکستان که میزبان موج جدید ملخ‌های صحرایی از ایران هستند، همچون ما اقدامات صحیح و اصولی را در جهت مبارزه با این آفت انجام دهند تا در زمان مساعد شدن وضعیت هوا برای حضورشان در کشور در بهمن ماه با مشکل چندانی مواجه نشویم.

میر در پایان به حمله موردی چند دسته از ملخ‌های مهاجر به باغات مرکبات رودان و سیاهو در استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: در دو منطقه‌ای که به آن اشاره شد به‌صورت نقطه‌ای هجوم‌هایی داشتیم که با اقدامات مناسب و به‌موقع کنترل شد.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری آنا ، تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ، کدخبر: ۳۸۶۲۷۳ ، www.ana.ir


منبع :: موج جدید ملخ‌های صحرایی به هند و پاکستان مهاجرت می‌کنند

خبر جدید  واردات نهاده های دامی انحصاری نیست
0/5 (0 نقد و بررسی)