دهک  | dehak
1:00:12 - جمعه 15 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

«منشور اقتصاد در گام دوم» | کشش صادرات ایران برای بازار ۱۰۰۰ میلیارد دلاری کشورهای همسایه

«منشور اقتصاد در گام دوم» | کشش صادرات ایران برای بازار ۱۰۰۰ میلیارد دلاری کشورهای همسایه
ظرفیت فراوان استفاده نشده اقتصاد ایران یکی از مهمترین دلایل امید به آینده است که در بیانیه اخیر مقام معظم رهبری موسوم به «گام دوم» تاکید شد. سرپرست سازمان توسعه تجارت دراین باره از کشش صادرات ایران برای بازار ۱۰۰۰میلیارد دلاری کشورهای همسایه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در آستانه ورود جمهوری اسلامی ایران به دهه پنجم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله) رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه مهم و راهبردیموسوم به «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران به ویژه جوانان،به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دههی گذشته پرداخته و توصیههایی اساسی بهمنظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودهاند.

امام خامنه ای دراین بیانیه بارها بر کلیدواژه «امید» تاکید کردند که ظرفیتهای فراوان استفاده نشده در اقتصاد ایران می تواند مهمترین دلیل امیدواری به پیشرفت آتی اقتصاد کشور باشد، از جمله بازاربزرگ ۱۶ کشور همسایه با ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت که در این بیانیه راهبردی هم تاکید شد.

خبر جدید  بندر امام (ره) شهر لجستیک غلات می‌شود

محمدرضا مودودی در گفتوگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به لزوم ارتقاء زیرساختهای صادراتی و گستردهتر کردن سبد محصولاتی صادراتی کشور، گفت: سرمایهگذاری بر روی مگاپروژهها یکی از نیازهای امروز کشور است که میتواند زیرساختهای صادراتی کشور را توسعه دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون در بخش توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، حداقل ۱۰ مگاپروژه صادراتی با مشارکت بخش خصوصی تعریف شده است و معتقدیم باید بیش از این در این بخش سرمایهگذاری شود.

خبر جدید  تحویل ۸۰۰ تن ذرت تراریخته دامی به شرکت پشتیبانی امور دام

سرپرست سازمان توسعه تجارت افزود: تجربه دولت در سرمایهگذاری در حوزه پتروشیمی و فولاد نیز نشان داده که تا چه میزان، سرمایهگذاری در داخل، میتواند به توسعه صادرات منجر شود و امروز بیش از ۲۰ میلیارد دلار از صادرات، متعلق به همان پروژههایی است که دولت در آنها سرمایهگذاری کرده است.

مودودی خاطرنشان کرد: اعتقاد دولت و بخش خصوصی به سرمایهگذاری در پروژههای صادراتی و مگاپروژهها و همچنین عزم ملی، در بخش خصوصی و دولتی، ظرفیت سازی برای صادرات ایجاد میکند و واردات ۱۰۰۰ میلیارد دلاری کشورهای همسایه ما نشان میدهد، کشش بازار برای این ظرفیت سازی صادرات ایران وجود دارد.

خبر جدید  چین خرید دانه های سویای آمریکا را متوقف کرد

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)