دِهَک
۱۹:۳۵:۴۱ - جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ملخ‌های مهاجم به تهران و مشهد نمی‌آیند

ملخ‌های مهاجم به تهران و مشهد نمی‌آیند
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: بر اساس اقدامات صورت گرفته برای مقابله با ملخ های مهاجر، این آفات دیگر تهدیدی برای استانهای نیمه شمالی کشور از جمله تهران و خراسان رضوی به حساب نمی‌آیند.

محمدرضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتاتکشور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره احتمال ورود ملخ های مهاجم صحرایی به نیمه شمالی کشور و شهرهایی مانند تهران و مشهداظهار کرد: ملخ هایی که در فضای مجازی از آن یاد می شود که به نیمه شمالی کشور آمده اند مهاجر یا صحرایی نیستند و ملخ های بومی کشور خودمان به حساب می آیندکه هر ساله در نیمه شمالی کشور مشاهده می شود.

وی افزود: اینملخ ها به مراکشی معروف هستند وبا توجه به شرایط آب و هوای مناسب کشور این ملخ ها مانند دیگر آفات جمعیت آنهادر کشور زیاد شده است که امری طبیعی به حساب می آید.

سخنگوی سازمان حفظ نباتاتکشور ادامه داد: افزایش تعداد پروانه ها که در سطح شهر تهران نیز به خوبی قابل مشاهده است به خاطر همین افزایش بارندگی ها است اما این حشرات(پروانه)در دسته آفات قرار نمیگیرند.

وی تصریح کرد: در استان های نیمه شاملی مانند اردبیل، گلستان، مازنداران همکارانمان در سطحی بالغ بر ۳۰ هزار هکتار مبارزه با ملخ های بومیانجام داده اند.

میر گفت: نباید این آفت را با ملخ صحرایی مقایسه کرد زیرا از نظر فزیولوژی،میزان خسارتی که بر جای می گذارد و قدرت جابجایی،تفاوت های زیادیبا ملخصحرایی مهاجر دارند.

وی اظهار داشت: بر اساس اقدامات صورتگرفته برای مقابله باملخ های مهاجر، این آفات دیگر تهدیدی برای استان های نیمه شمالی کشور از جمله تهران و خراسان رضوی به حساب نمی آیند.

انتهای پیام/


منبع :: ملخ‌های مهاجم به تهران و مشهد نمی‌آیند