اخبار کشاورزی | دِهَک
20:20:49 - شنبه 1 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مشکلی برای تأمین شکر موردنیاز در بازار نداریم

مشکلی برای تأمین شکر موردنیاز در بازار نداریم
مدیرکل برنامه‌ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت گفت: چغندر تولید داخلی در حال عرضه به بازار است و در خصوص تأمین شکر موردنیاز در بازار مشکلی نداریم.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شاتا، محمدرضا کلامی در نشست خبری قبادی، معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت در خصوص تنظیم بازار برخی کالاها بیان کرد: بهعنوان نمونه در مورد جوجه یکروزه دولت برای جلوگیری از نوسان قیمت براثر عدم تولید، مجبور است نرخ را کنترل کند.

وی ادامه داد: مثلاً در مقطعی نرخ جوجه یکروزه ۲ هزار و ۴۰۰ تومان بود ولی در بازار باقیمت زیر ۲ هزار تومان جوجه یکروزه را از تولیدکننده میخریدند که این موضوع سبب دلزدگی تولیدکننده برای تولید شد و اثرش ۴۵ روز دیگر در بازار خود را نشان داد.

مدیرکل دفتر برنامهریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در مورد شکر نیز گفت: تولید داخلی ناشی از چغندرقند در حال عرضه به بازار است و این وضعیت شکر را بهبود میبخشد.

کلامی با بیان اینکه مصرف شکر کشور ۲ و نیم میلیون تن برآورد شده است، افزود: از این میزان ۱.۶ میلیون تن تولید داخل است و بقیه از محل واردات تأمین باید شود.

وی در خصوص کاغذ نیز اضافه کرد: عدد ۸۰ میلیون دلاری واردات کاغذ با ارز ۴۲۰۰ را در بازار رصد و پایش میکنیم.

مدیرکل دفتر برنامهریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت در مورد گوشت نیز گفت: قیمت گوشت منجمد گوساله در بازار از ۵۰ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان است، گوشت گرم از ۷۰ هزار تومان تا ۹۵ هزار تومان در بازار عرضه میشود و قیمت گوشت گوسفندی از ۸۰ هزار تومان تا ۱۲۰ هزار تومان است.

مدیرکل دفتر برنامهریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت بیان کرد: حوزه صنعت، معدن و تجارت بالای ۴۵ درصد در اقتصاد کشور سهم دارد و تلاش میکنیم که سهمش از تسهیلات مرتبط با واحدهای تولیدی هم به همین مقدار باشد.

خبر جدید  سیل دلیل افزایش قیمت محصولات کشاورزی نیست

کلامی اضافه کرد: اکنون سهم در نظر گرفته برای ما از کل تسهیلات ارائهشده در کشور ۳۰ درصد است.

وی با اعلام اینکه ازنظر تأمین کالاهای اساسی مشکلی نداریم، گفت: اصحاب رسانه و خبرنگاران در این شرایط میتوانند کمک خوبی برای ایجاد آرامش در بازار به ما بکنند.

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: مشکلی برای تأمین شکر موردنیاز در بازار نداریم

0/5 (0 نقد و بررسی)