دهک  | dehak
0:43:37 - جمعه 8 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مشارکت مردم ضرورت توسعه طرحهای بیابان زدایی است

مشارکت مردم ضرورت توسعه طرحهای بیابان زدایی است
گناباد – ایرنا – معاون وزیر جهاد کشاورزی، جلب مشارکت مردم را ضرورت اجرای هدفمند طرحهای منابع طبیعی و بیابان زدایی دانست.

به گزارش ایرنا خلیل آقایی روز پنجشنبه در ادامه سفر به گناباد در جریان بازدید از طرحهای منابع طبیعی و نهال کاری این شهرستان افزود: تشکلهای مردمی ظرفیت بسیار مهم برای توسعه کمی و کفی فعالیتهای این بخش به شمار می روند و باید با شناسایی این ظرفیت آنها را در این مسیر جهت دهی کرد.
وی اظهار داشت: باید احساس مسئولیت و دغدغه عمومی برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی افزایش یابد و با برنامه ریزی موثر بستر مشارکت مردم در اجرای طرحهای بیابان زدایی فراهم شود.
آقایی گفت: حفظ عرصه های منابع طبیعی با جلب مشارکت مردم موجب کاهش معضل بیابان زایی و تبعات آن می شود و استفاده از ظرفیت تشکلهای مردم نهاد در این زمینه مهمترین رویکرد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور است.
رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور چهارشنبه شب با سفر به گناباد در نشیت بررسی مسائل و مشکلات منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد و بجستان حضور یافت.
بازدید از عرصه های منابع طبیعی و قنات جهانی قصبه از دیگر بخشهای سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی به گناباد بود.
۸۵ درصد از عرصه پنج هزار و ۹۰۰ کیلومتر مربعی گناباد را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد.
از مجموع ۱۵ کانون بحرانی خراسان رضوی با مساحت ۷۶۸ هزار و ۵۰۰ هکتار چهار کانون با وسعت ۲۳۱ هزار و ۴۴۵ هکتار در شهرستان گناباد واقع است.
این شهرستان در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.
۲۰۹۵/ ۶۰۵۳

خبر جدید  لایحه جامع خاک به تصویب مجلس رسید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)