دهک  | dehak
22:22:23 - شنبه 24 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل افتتاح شد

مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل افتتاح شد
مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در آمل افتتاح شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران گفت، که این مرکز درشهرستان آمل در زمینی به مساحت بیش از ۱۷۰ هزار مترمربع ساخته شده که ۴۴۰ واحد حجره با حدود ۵۰ هزار مترمربع با ظرفیت اولیه ۳۰۰هزار تن برنج، بسته بندی، سورتینگ، برند سازی وصادرات کیفی برنج ساخته شده است.

سید اسماعیل یزدان پناه افزود: برای ساخت فاز نخست این پایانه صادراتی حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از محل سرمایه گذاری سهامداران این پایانه هزینه شده است.

وی، ساماندهی بازار فروش و عرضه برنج، برند سازی و اطمینان خاطر برای مصرف کننده جهت خرید برنج سالم و بدون ناخالصی و نیز جلوگیری از واردات برنج و ظرفیت برای صادرات این محصول از اهداف مهم ساخت مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادراتی برنج ایران در شهرستان آمل بیان کرد.

خبر جدید  تلف شدن ۱۵ هزار راس دام عشایر در سیل

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه با ساخت این مرکز فاصله بین کشاورز ومصرف کننده با حذف واسطه‌ها ودلال‌ها کوتاه می‌شود، ادامه داد، اواخر پارسال نیز ساخت نخستین سالن معاملات و بورس کالا‌های کشاورزی ازجمله برنج با حضور محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی دراین مرکز شروع شده که با تکمیل آن نقش مهمی در قیمت گذاری برنج خواهد داشت.

خبر جدید  ضرورت تغییر الگوی کشت با توجه به محدودیت های آبی حاکم بر کشور

یزدان پناه اضافه کرد، که حدود ۶ هزار متر مربع نیز واحد‌های تجاری و خدماتی و سالن معاملات و پنجره واحد برای صادرات دراین مرکز ایجاد شده و در گام نخست درچندین محموله برنج از این مرکز صادرشده است.

وی، با بیان اینکه با ارزیابی، رایزنی وبرپایی نمایشگاه‌هایی که مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در بیرون از کشور داشته است، اضافه کرد، خوشبختانه به علت کیفیت ومشتریانی که برنج ایرانی از کشور‌های حاشیه خلیج فارس وکشور‌های اروپایی داشته، بازار‌های خوبی برای صادرات برنج مازندران فراهم شده است.

خبر جدید  الزام دولت به اختصاص بودجه مستقل برای خرید تضمینی گندم در بودجه ۹۸

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه فاز دوم این مرکز نیز دراین پایانه درحال ساخت است، یادآورشد، با بهره برداری ازفاز دوم این پایانه سالانه برای حدود ۷۰۰ هزار تن برنج تولیدی مازندران ظرفیت نگهداری، خرید، فروش و صادرات ایجاد می‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)