دِهَک
۱۱:۴۵:۱۲ - یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مرغ ۱۴۳۰۰ تومان شد

مرغ ۱۴۳۰۰ تومان شد
بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران به ۱۴۳۰۰ تومان رسید که با قیمت جدید ۹۸۰۰ ستاد تنظیم بازار فاصله زیادی دارد.

– اخبار اقتصادی – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، قیمت امروز هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران به رقم سرسام آور ۱۴۳۰۰ تومان رسید که از قیمتی که کارگروه تنظیم بازار جدیدا برای این محصول بر اساس هزینه های تولید ۹۸۰۰ تومان(با در نظر گرفتن ۵ در صد تغییرات) تعیین کرده است فاصله زیادی دارد.

بنابراین گزارش اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی نرخ هرکیلوگرم مرغ گرم ؛ استعلامی کشتارگاههای تهران در روز یکشنبه( ۹۷/۱۰/۰۲) ۱۳۱۰۰ تومان، پخش ۱۳۳۰۰ تومان، خرده فروشی۱۴۳۰۰ تومان، خرده فروشی مرغ شمال(در تهران) ۱۳۶۰۰ تومان، قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۱۲۶۰۰ تومان و قیمت هرکیلوگرم سینه مرغ با کتف ۲۲۰۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۲۳۰۰۰ تومان و فیله مرغ را ۲۵۰۰۰ تومان اعلام کرد.در این اطلاعیه همچنین آمده است، قیمتهای اعلامی فوق نرخ استعلامی بوده و آنها میتوانید با توجه به فاکتور خرید رسمی و با احتساب ۱۰ درصد سود اقدام به فروش نمایند. همچنین اعلام شده این نرخ ها به صورت خرید نقدی است و به ازای هر ۱۰ روز تاخیر در هر کیلو ۱۰۰ تومان به قیمت پایه افزوده خواهد شد.

بنابراین گزارش، حمیدورناصریمدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با خبرگزاری تسنیم، قیمت مصوبجدید ستاد تنظیم بازار برایهر کیلوگرم مرغ را ۹۸۰۰ تومان با ۵ درصد تغییر اعلام کرد اما این نرخ نیز در بازار رعایت نمیشود. نرخمصوب قبلی هرکیلوکرم مرغ درستاد تنظیم بازار ۸۱۷۵ تومان بود.

ورناصری همچنین قیمتهای اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی را مطابق با قیمتهای بازار ندانست و آنرا به نگاه صنفی این تشکل ربط داد.

بنابراین گزارش افزایش قیمت مرغ در بازار داخلیاز زمانی آغاز شد که صادرات این محصول آزاد و زمینه عرضه این محصول در بازار کاهش یافت، این در حالی است کهخبرگزاری تسنیمدرباره خروج بی رویه این محصول از کشور هشدار داده بود.قیمت هرکیلوگرم مرغ به ۱۳۶۰۰ تومان رسیدانتهای پیام/
منبع :: https://www.tasnimnews.com