دهک  | dehak
11:10:55 - جمعه 22 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مردم نگران تامین کالای شب عید نباشند

مردم نگران تامین کالای شب عید نباشند
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: دولت برنامه ریزی هایی برای کنترل و تنظیم بازار شب عید داشته که گزارش آن را به مجلس ارائه کرده لذا مردم نباید نگران تامین کالا در شب عید باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توزیع مناسب کالاهای اساسیکه ارز دولتی به آنها اختصاص یافته، گفت:شوک ارزی همانند یک زلزله است و یکی از پیامدهای آن در ماههای اولیه این بوده که نظم و روش فرآیندهای تولید و واردات کالا و مواد اولیه را به هم میریزد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود:با تغییرات نرخ ارز تولیدکننده و واردکننده بلاتکلیف هستند و نمیدانند که کالا باید با چه قیمتی وارد کشور شود، لذا زمانی که قیمت ارز به یک منطق دست یافتهو ثبات ایجاد می شود، این ثبات به صورت اتوماتیک با حرکت در مسیر جریان تولید، کسری ها را جبران می کند.

خبر جدید  ۶ توصیه‌ سازمان دامپزشکی برای مهار بیماری لکه سفید میگو

بانک مرکزی نوسان قیمت ها را به حداقل رسانده است

وی با بیان اینکه نوسان ارزی زمانی نگران کننده می شود که طی دو ماه قیمت دلار یکباره افزایش یابد، ادامه داد: با روش و رویکردیکه بانک مرکزی پیش گرفته نوسان ها را به حداقل ممکن رسانده است، لذا هرچه نوسان کمتر شده و به یک خط مستقیم تبدیل شود بازار کالاها،خود را با شرایط کنونی منطبق کرده و کسری ها را پوشش می دهد.

خبر جدید  جزئیات بودجه ۹۸|اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال برای بیمه محصولات کشاورزی

عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه با تاکید بر اینکهمردم نباید نگران تامین کالاها در کشور باشند، اظهار داشت:دولت برنامه ریزی هایی برای کنترل و تنظیم بازار شب عید داشته که گزارش آن را به مجلس ارائه کرده لذا مردم نباید نگران تامین کالا در شب عید باشند.

دولت باید بر روی قیمت کالاهاتا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی نظارت کند

وی با بیان اینکه دولت باید بر روی قیمت کالاهاتا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی نظارت کند، افزود: کمیسیون اقتصادی جلساتی با وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و سایر دستگاه ها برای تنظیم بازار برگزار کرده کهگزارش جمع بندی نظارت بر بازار شب عید در حوزه کالاهای اساسی و غیراساسی و همچنین راهکارهای آندر صحن علنی ارائه می شود.

خبر جدید  سازمان جنگل‌ها مقصر اصلی پدیده زمین خواری در کشور است

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید سامانه های اطلاعاتی براساس قانون برنامه ششم توسعه ایجاد شود تا از زمان واردات محصولات تا نحوه توزیع و مصرف زیر ذره بین قرار گیرد.

انتهای پیام/


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)