دهک  | dehak
20:30:09 - یکشنبه 2 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی: عوارض صادراتی خرما لغو می‌شود

مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی: عوارض صادراتی خرما لغو می‌شود
مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی با تاکید براین که تعرفه صادرات خرما لغو می شود گفت: وزارتخانه مطبوع ضمن انتقاد از وضع عوارض برای خرمای صادراتی، خواستار لغو این مصوبه از دفتر تنظیم مقررات صادرات و واردات سازمان تجارت ایران شد.

«شاهرخ شجری»افزود: با توجه به پایان ماه مبارک رمضان، فرارسیدن فصل برداشت خرما و افزایش عرضه، وزارت جهاد کشاورزی خواستار لغو عوارض صادراتی خرما شده است.

وی تصریح کرد: با شروع فصل برداشت خرما در استان‌های جنوبی کشور از اواخر تیرماه جاری، عرضه این محصول به بازار داخلی نیز افزایش می‌یابد که همین امر می‌تواند تولیدکنندگان را با مشکل جدی مواجه سازد؛ به همین منظور دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی امروز ۱۲ خردادماه درنامه‌ای به مدیرکل دفتر تنظیم مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران خواستار لغو این مصوبه شد.

خبر جدید  پرداخت ۲۵۹ میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده از سیل

این مقام مسئولاظهارداشت: پیش از این نیز برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان موضوع محدودیت صادرات خرما مطرح شده بود که با به پایان رسیدن این ایام و کاهش مصرف بازار داخلی دیگر نیازی به ایجاد محدودیت برای صادرات این محصول نیست.

وی تصریح کرد: در این نامه وزارت جهادکشاورزی به سازمان توسعه تجارت آمده است: وضع عوارض برای صادرات خرما، همانگونه که محصول خرما از محصولات استراتژیک صادراتی بخش کشاورزی کشور (با میزان ارز آوری حدود نیم میلیارد دلار) است و در آستانه برداشت این محصول در فصل جدید قرار دارد، پیش بینی می‌شود امسال با انبوه تولید مواجه باشیم؛ بنابراین با نزدیک شدن به پایان ماه مبارک رمضان و کاهش تقاضای مصرف داخلی این وزارتخانهبا وضع عوارض صادراتی برای این محصول مخالف بوده و پیشنهاد دارد در رویه صادرات آن تغییر ایجاد نشود.

خبر جدید  صنعت مرغداری در مرز هشدار؛ مسئولان ورود کنند

کارگروه تنظیمبازار وزارت صنعت، معدن و تجارت هفتم خرداد ماه امسال با ابلاغ بخشنامه‌ای به گمرک جمهوری اسلامی صادرات خرما را مشمول عوارض گمرکی کرد، بر اساس این ابلاغیه، به ازای صادرات هر کیلوگرم خرمای مضافتی ۸ هزار تومان و به ازای هر کیلوگرم خرمای کبکاب ۵ هزار تومان عوارض و میزان عوارض صادراتی دریافتی از سایر خرماها، به میزان ۳۰ درصد ارزش ریالی صادرات بر مبنای نرخ دلار در سامانه سنا در روز اظهار تعیین شده است.

خبر جدید  قیمت انواع خرما در میادین میوه و تره‌بار

۲۲۶۲۲۶


منبع :: مدیرکل دفتر توسعه صادرات وزارت جهادکشاورزی: عوارض صادراتی خرما لغو می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)