دهک  | dehak
11:55:48 - چهارشنبه 20 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

مجلس آب را در بودجه ۹۸ گران کرد

مجلس آب را در بودجه ۹۸ گران کرد
طبق تصمیم مجلس در بودجه سال آینده،‌ به‌ازای هر مترمکعب فروش آب شرب، مبلغ ۲۰۰ ریال از مشترکان دریافت و به خزانه‌داری کل کشور واریز می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادیخبرگزاری آنا، افزایش قیمت آب موضوع مهمی است که در لایحه بودجه سال آینده از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. درحقیقت بهارستاننشینها در جلسه علنی قوه مقننه و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور بند "ب" تبصره ۶ این لایحه را مصوب کردند.

در بند "ب" وزارت نیرو از طریق شرکتهای آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آببهای شهری، بهازای هر مترمکعب فروش آب شرب، مبلغ ۲۰۰ ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانهداری کل کشور واریز کند البته وجوه فوق مشمول مالیات بهنرخ صفر است.

خبر جدید  توییت اقتصادی| قلب متهم واردات گوشت جهانگیری شکست! /پیرزنی در صف گوشت یخی+فیلم

افزایش قیمت آب موضوع جدیدی نیست که در بودجه سال آینده مطرحشده است. درواقع با توجه به اینکه دشتهای مختلف کشور با پدیده تنش آبی دستوپنجه نرم میکنند به نظر میرسد صرفهجویی در مصرف آب با استفاده از ابزارهای مالی همچون افزایش قیمت تا حدودی مؤثر باشد اما نباید از ذکر این نکته مهم غافل شویم که برطبق آخرین آمار ارائهشده بیشترین مصرف کشور در حوزه آب مربوط به بخش کشاورزی است که حداقل بیش از ۷۵ درصد است و برای کاهش میزان مصرف در بخش کشاورزی هنوز اقدام مؤثری نشده است.

خبر جدید  نسخه عملیاتی اداره اقتصاد منهای نفت/از اجرایCGT تا صادرات غیرنفتی

فرهنگسازی برای استفاده بهینه از آب ازیکطرف و استفاده ازتکنولوژیهای روز دنیا بهمنظور کاهش چشمگیر مصرف آب بهخصوص در بخش کشاورزی از طرف دیگر را میتوان ازجمله مهمترین موضوعاتی تلقی کرد که مسئولان و سیاستگذاران از آن در سالهای گذشته غافل شدهاند و باید هرچه سریعتر نسبت برطرف کردن این معضلات بهمنظور مقابله با بحران و تنش آبی در کشور راهکارهای اساسی اندیشیده شود.

خبر جدید  صادرکنندگان حاضر به بازگشت ارز به چرخه اقتصاد نیستند

انتهای پیام/۴۰۹۴/۴۰۸۳/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)