دهک  | dehak
11:54:06 - یکشنبه 10 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ماهی گران می‌شود؟

ماهی گران می‌شود؟
مدیرعامل اتحادیه مرکزی ماهیان سردآبی کشور گفت: نتیجه ۶ماه ممنوعیت واردات تخم چشم زده بدون توجه به توان واقعی تولید آن در داخل کشور، قحطی بچه ماهی قزل آلا و گرانی را به دنبال خواهد داشت.

شعار سال :مدیرعامل اتحادیه مرکزی ماهیان سردآبی کشور گفت: نتیجه ۶ماه ممنوعیت واردات تخم چشم زده بدون توجه به توان واقعی تولید آن در داخل کشور، قحطی بچه ماهی قزل آلا و گرانی را به دنبال خواهد داشت.

آرش نبی‌زاده با بیان اینکه نیاز کشور به تخم چشم زده قزل آلا حداقل ۲۰۰ میلیون عدد است، اظهار کرد: قبل از ممنوعیت واردات همراه با تولید داخل حداقل نیاز مزارع پرورشی قزل آلا به تخم چشم زده را تامین می کرد، اما اکنون با کسری آن در بازار روبه رو شده ایم.

وی ادامه داد: سال گذشته تجربه ممنوعیت ۴۵ روزه داشتیم و نتایج منفی آن را با تعطیلی تعدادی از واحدهای پرورشی و افزایش قیمت دیدیم، اما امسال با ناباوری تعداد روزهای ممنوعیت به ۶۰ روز افزایش یافته است.

خبر جدید  تولید ۱۶ میلیون تن محصول کشاورزی

نبی زاده با تاکید بر اینکه افزایش تعداد روزهای ممنوعیت آسیب زیادی به تولید داخل می زند، افزود: این اتفاق موجب می شود که قیمت بچه ماهی بالا برود و امکان پرورش از تولیدکنندگان بیشتری گرفته شود.

به گفته وی؛ اکثر مزارع پرورش قزل آلا در کشور خرد و با ظرفیت ۲۰ تا ۵۰ تنی هستند و توان مالی بالایی ندارند.

نبی زاده با تاکید بر اینکه برخلاف گذشته در حال حاضر فروش تخم چشم زده و خوراک فقط نقدی انجام می شود، افزود: خوراک ماهی از حمایت دولتی برخوردار نیست و تخم چشم زده نیز به‌رغم دریافت ارز دولتی رشد قیمت پیدا کرده و روند افزایش آن ادامه دارد.

خبر جدید  گوشت مرغ باید با قیمت هر کیلو 11 هزار و 500 تومان عرضه شود

وی گفت: در ابتدای ممنوعیت هر عدد بچه ماهی یک گرمی ۵۰۰ تومان بود که اکنون به ۸۰۰ تومان رسیده است.

نبی زاد با اشاره به مکاتبات اتحادیه مرکزی ماهیان سردآبی کشور با سازمان شیلات، اظهار کرد: سازمان شیلات حمایت از تولید داخل را دلیل این تصمیم عنوان می کند، اما واقیعت این است که تولید داخلی تخم چشم زده پاسخگوی نیاز ما نیست.

خبر جدید  دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های سازمان دامپزشکی باید با مشارکت بخش خصوصی و بر اساس مصداق‌های بین‌المللی به‌روزرسانی شود

وی یادآور شد: ما قبلا نسبت به کسری ۱۵۰ میلیون عددی تخم چشم زده در بازار به این سازمان هشدار دادیم، اما توجه ای به آن نشد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی ماهیان سردآبی کشور همچنین از مکاتبات این اتحادیه با مجلس برای رفع ممنوعیت واردات کسری تخم چشم زده خبر داد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبر آنلاین، تاریخ انتشار:۲۰ بهمن ۱۳۹۷، کدخبر:۱۲۳۰۳۲۹،www.khabaronline.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)