اخبار کشاورزی | دِهَک
11:09:51 - دوشنبه 5 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

لزوم طراحی مکانیزم کنترل های عرضه-تقاضا

لزوم طراحی مکانیزم کنترل های عرضه-تقاضا
دکتر شیرزاد مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور در جلسه مشترک با مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهر تهران ضمن بیان این مطلب گفت: عمر امواج نوسان زای قیمتی در بخش کشاورزی زیاد نیست و باید بتوانیم با استفاده از مکانیزم کنترل های عرضه-تقاضا؛ این نوسانات را با همکاری یکدیگر مدیریت کنیم. حاشیه های غیر ضرور بازار قیمتی را کاهش داده و فاصله مصرف کننده و تولیدکننده را به حداقل برسانیم.

شعار سال: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در جلسه ای که با حضور تمامی اتحادیه های کشاورزی و روستایی کشور تشکیل شد گفت: متأسفانه بخشی از اتحادیه ها تجربه همکاری موفقی با سازمان میوه و تره بارندارند، اما ما به دنبال ایجاد یک همکاری پایدار و همه جانبه هستیم تا بتوانیم در تأمین میوه و سبزی و در زمینه راه اندازی غرفه ها و باراندازهای تخصصی مشارکت نمائیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور(پات) دکتر شیرزاد مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور صبح امروز در جلسه مشترک با مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره بار شهر تهران ضمن بیان این مطلب گفت: عمر امواج نوسان زای قیمتی در بخش کشاورزی زیاد نیست و باید بتوانیم با استفاده از مکانیزم کنترل های عرضه-تقاضا؛ این نوسانات را با همکاری یکدیگر مدیریت کنیم. حاشیه های غیر ضرور بازار قیمتی را کاهش داده و فاصله مصرف کننده و تولیدکننده را به حداقل برسانیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تأکید کرد: متأسفانه بخشی از اتحادیه ها سابقه تاریخی تجربه همکاری موفقی با سازمان میوه و تره بار ندارند اتحادیه های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران به دنبال غرفه داری نیستند.

وی تأکید کرد: شبکه تعاونی های روستایی و کشاورزی با برخورداری از ظرفیت های مناسب می تواند تأمین کننده محصولات کشاورزی باشد و این در صورتی امکان پذیر است که امکانات بازاری و فضای تخصصی لازم فراهم باشد.

وی افزود: اتحادیه های بخش کشاورزی تمایل دارند به عنوان تأمین کننده محصولات کشاورزی در فضای عمومی نقش مؤثری را بر عهده بگیرند و خدمات رسانی انجام دهند.

خبر جدید  انتقال یا قاچاق خاک‌ به خارج از کشور ممنوع شد

دکتر شیرزاد با اشاره به قول همکاری همه جانبه؛ اظهار کرد: سازمان مرکزی به دنبال یک همکاری متنوع و پایدار بر اساس قراردادها و تفاهم نامه های مشترک است این سازمان با اخذ مجوزهای لازم و سرمایه گذاری در زیرساخت ها می تواند به کمک سازمان میادین در رفع چالش ها مؤثر باشد.

مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در ادامه افزود: باید بدانیم که در این راستا نیازمند یک فضای تخصصی متشکل و متمرکز از همه تشکلها با یکپارچگی و اعتبار سنجی واقعی اجاره دادن غرفه ها هستیم.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران،تاریخ انتشار:۱۲مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۴۷۱۳۰،corc.ir

لزوم طراحی مکانیزم کنترل های عرضه-تقاضا

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)