دهک  | dehak
11:20:49 - سه‌شنبه 5 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

لزوم راه‌اندازی سامانه اینترنتی فروش تولیدات کشاورزی دانشگاه آزاد

لزوم راه‌اندازی سامانه اینترنتی فروش تولیدات کشاورزی دانشگاه آزاد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه فن‌بازار این دانشگاه پیشنهاد داد سامانه اینترنتی برای فروش تولیدات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شود.دکتر طهرانچی طی بازدیدی دو ساعته، از ۴۳ غرفه مستقر در این نمایشگاه که شامل ۱۲۵ طرح و محصول ارائه‌شده از ۵۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی است، دیدن کرد و در گفت‌وگو با مسئولان غرفه‌ها و پژوهشگران و محققان، در جریان روند تحقیقات و آخرین دستاوردها و محصولات تولیدشده واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

شعار سال:دکتر محمدمهدی طهرانچی ظهر امروز با همراهی سعید آزادیان دستیار ویژه ریاست، محمدرضا اردکانی و محمدعلی باغستانی از مجریان طرح بازمهندسی نظام آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی و نجفی مدیرکل امور اقتصادی دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری از نمایشگاه فن‌بازار دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی بازدید کرد.

دکتر طهرانچی طی بازدیدی دو ساعته، از ۴۳ غرفه مستقر در این نمایشگاه که شامل ۱۲۵ طرح و محصول ارائه‌شده از ۵۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی است، دیدن کرد و در گفت‌وگو با مسئولان غرفه‌ها و پژوهشگران و محققان، در جریان روند تحقیقات و آخرین دستاوردها و محصولات تولیدشده واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بازدید، با ابراز خرسندی و رضایت از برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: اینکه پژوهشگران و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی در چنین نمایشگاه‌هایی گرد هم می‌آیند، باعث غرور است و نشان می‌دهد که حمایت مناسب در اتصال این ظرفیت‌ها و توان‌ها، می‌تواند منافع ملی کشور را تا حد زیادی تأمین کند.

خبر جدید  افزایش واردات و زیان کشاورزان نتیجه احیای مجدد وزارت بازرگانی

وی با بیان اینکه محصولات بسیار خوب و قابل قبولی در این نمایشگاه عرضه شده، به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای حمایت از بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: طرح ویژه‌ای برای بازمهندسی نظام آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری علوم کشاورزی و منابع طبیعی در دانشگاه آزاد اسلامی داریم تا سال آینده توجهی ویژه به حوزه غذا و کشاورزی داشته باشیم.

طهرانچی در این بازدید، از محصولات واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی از جمله تولید کیتین و کیتوسان، پایه‌های کشت بافتی گل محمدی و گیاهان زینتی درون شیشه، کود تخصصی زعفران و کود زیستی مایکوریزا، تولید فرآورده‌های گیاهان بومی و چای ترش سیستان و بلوچستان، دستگاه برداشت زعفران، دستگاه جداکننده وزنی پیاز و فلس‌گیر زعفران و دستگاه پیازکار زعفران، سیستم آبیاری هوشمند، پوشش بسته‌بندی نانونقره بر پایۀ دی اکسید تیتانیوم، طراحی و اجرای انواع سازه‌های گلخانه‌ای، بذر باستان، بیوکمپوست غنی‌شده با کلسیم، گلخانه مصنوعی، نانورس و بیش از صد محصول ارائه شده در این نمایشگاه دیدن کرد.

خبر جدید  20 هزارتن گوشت قرمز از نیمه اسفندماه وارد بازار می شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید، با استقبال از طرح واحد اصفهان (خوراسگان) در تولید بذر خیار و گوجه، بر مشارکت این واحد با واحد ورامین در استفاده از ۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی این واحد و واحد کرج برای استفاده از سازه‌های گلخانه‌ای تولیدشده توسط مرکز تحقیقات این واحد دانشگاهی تأکید کرد.

خبر جدید  باران و خشکسالی؛ چرا باور نمی‌کنیم آب نداریم؟

وی همچنین در بازدید از غرفه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایرانشهر، ضمن ابراز رضایت از محصولات ارائه شده در این غرفه، پیشنهاد داد مرکز تحقیقات چای ترش در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی شود.

وی همچنین در بازدید از غرفه‌های شرکت گسترش صنعت علوم زیستی (لیدکو) و مرکز اقتصاد مقاومتی حامی، بر مشارکت این دو مجری با واحدهای فعال دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از این بازدید، پیشنهاد داد سامانه اینترنتی برای فروش محصولات و تولیدات کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامیتاریخ انتشار ۱۴بهمن ۹۷، کدخبر: ۳۵۷۷۸۳،www.ana.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)