دِهَک
۱۹:۳۶:۳۴ - یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

قیمت گذاری میوه در میدان مرکزی اشتباه است

قیمت گذاری میوه در میدان مرکزی اشتباه است
معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران گفت: تعیین قیمت برای میوه و الزام به رعایت این نرخ ها توسط واحدهای بارفروش درمیدان مرکزی میوه وتره بار اشتباه است، زیرا عرضه وتقاضا تعیین ها را می‌کند ممکن است نرخ‌ها طی ساعات و روزهای مختلف تغییر کند.

علی کوهستانی معاون مدیریت توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم درباره روند قیمت محصولات کشاورزی درمیدان مرکزی میوه و ترهبار شهر تهراناظهار کرد: عرضه محصولات کشاورزی برعهده واحدهای صنفی اتحادیه های بارفروشان و میوه وسبزی بصورت عمده و خرده فروشی استو بازرسی سازمانهایصنعت، معدن و تجارت واصناف بر روند عرضه نظارت دارند و اگر مورد تخلفی مشاهده شود به سازمان تعزیرات حکومتیگزارش میکنند.

وی افزود: جهاد کشاورزی متولی تولید و تأمین است و در شبکه توزیع میوه دخالتی ندارد و تنها در قیمتگذاری و عرضه میوه شب عید نوروز (سیب وپرتقال) برای تنظیم بازاردر ایام پایانی سال بر اساس قیمت تمام شده ورود میکند؛ این امرباهمکاری تشکلهای تولیدی و توزیعی در قالب کمیته راهبردی با نظارت بازرسی سازمان صنعت، معدنانجام وظیفه مینماید.

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: اختلاف قیمت برخی میوهها در سطح عرضه با قیمت خرید از کشاورز و باغدار بسیار زیاد است و بعضاً برای کشاورز و باغدار با ضرر وزیان همراه است که علت اصلی آن وجود حلقههای واسط است. برای رونق تولیدباید این حلقهها به حداقل برسدتا کالای نهایی عرضه شده به نفع تولیدکننده ومصرفکننده باشد.

ویتصریح کرد: جهاد کشاورزی در میدان مرکزی میوه و ترهبار شهر تهران اقدام بهکشف قیمت میکندو بهدنبال قیمتگذاری روی این محصولات نیست.در گذشته بهصورت روزانه کشف قیمت انجام وقیمتها اعلام میشدتا تولیدکنندهها و دستگاههایی مانند مرکز آمار از روند قیمتها مطلع گردند و بدان دسترسی داشته باشند.

کوهستانی در واکنش به انتشار قیمتگذاری هفتگی انواع میوه و ترهبار در میدان مرکزی شهر تهران گفت: معمولاً نمایندگان اتحادیه بارفروشان، اتحادیه میوه وسبزی، بازرسی صنعت، معدن و تجارت، بازرسی اصناف و نماینده جهاد کشاورزیصرفاً کشف میانگین قیمت محصولات کشاورزی را در طی هفته گذشته پس از رصد تهیه و اعلام مینمایند و این قیمتها به منزله تعیین قیمت نیست.

وی افزود:در صورتجلسه اعلامی تعیین قیمت میوه و ترهبار میدان مرکزی شهر تهران بهاشتباه بهصورت تعیین قیمت تلقی شده است که پس از خبرمنتشر شده از سوی خبرگزاری تسنیم دراین خصوص نظرات کارشناسی و اصلاحی خودرا به مسئول بازرسی اصناف درمیدان مرکزی میوه وتره بار شهر تهران اعلام کردیم.

قیمتگذاری میوه در میدان مرکزیاشتباه است

وی گفت: تعیین قیمت برای میوه و الزام به رعایت این قیمتها توسط واحدهای بارفروش درمیدان مرکزی میوه وتره بار اشتباه است، زیرا قیمت میوه و سبزی و صیفیجات را عرضه و تقاضا تعیین میکند و قیمت این محصولات ممکن است طی ساعات و روزهای مختلف تغییر کند.

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در صورتی که زردآلویی که تازه به بازار آمده است و ۲۰هزار تومان به فروش می رسد، ما آن را به عنوان قیمت اعلامو فروشندگان را مکلف کنیم طی یک هفته آن را با این قیمت به فروش برسانند باعث ایجاد قیمتهای نجومی در بازار میشود، زیرا ممکن است قیمت این محصول حتی بعد از یک تا دو روز به ۱۰هزار تومان کاهش یابد.

انتهای پیام/


منبع :: قیمت گذاری میوه در میدان مرکزی اشتباه است