دهک  | dehak
2:37:07 - جمعه 8 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

قیمت منطقی هر کیلو مرغ در بازار کمتر از ۱۴ هزار تومان است

قیمت منطقی هر کیلو مرغ در بازار کمتر از ۱۴ هزار تومان است
رئیس اسبق اتحادیه مرغ‌داران گوشتی ایران گفت: در شرایط کنونی قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ در بازار کمتر از ۱۴ هزار تومان است.

محمدعلی کمالی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با اشاره به اینکه قیمت منطقی هر کیلوگرم مرغ در بازار کمتر از ۱۴ هزار تومان است، گفت: وقتی قیمت گوشت قرمز و ماهی در بازار با افزایش افسارگسیختهای روبهرو میشود، قیمت گوشت سفید که همان مرغ است، بهدلیل هجوم مردم برای خرید و افزایش میزان تقاضا گران میشود.

رئیس اسبق اتحادیه مرغداران گوشتی ایران افزود: هزینههای مرغدار بسیار زیاد شده است، بهطوریکه یک مرغدار جوجه را ۴هزار و ۲۰۰ تومان میخرد و هر جوجه برای اینکه تبدیل به یک مرغ برای کشتار شود نیازمند خوراک ۲ کیلوگرمی دان است. با توجه به اینکه هر کیلو دان در بازار ۳ هزار و ۱۰۰ تومان است و یک جوجه نیاز به دو کیلوگرم دان دارد، بنابراین برای یک مرغدار یک مرغ زنده کامل با احتساب هزینههای جانبی ازجمله دارو و واکسن، حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تمام میشود که وقتی این مرغ بهصورت کشتار بهدست مردم میرسد بهطور منطقی نباید بیشتر از هر کیلوگرم ۱۴ هزار تومان باشد.

خبر جدید  دلار جهانگیری گل به خودی بود/ بایدها و نبایدهای بودجه کشور

کمالی با انتقاد از عملکرد کارخانههای روغننباتی در ارائه نهادههای دامی همچون ذرت و سویا به مرغداران گفت: بسیاری از مرغداران با کارخانههای روغننباتی مشکلات متعددی دارند که این معضلاتهنوز از سوی مسئولان برطرف نشده است.

وی افزود: در شرایط کنونی قیمت هرکیلوگرم ذرت در بازار یک هزار و ۶۰۰ تومان و هرکیلوگرم سویا ۲ هزار و ۸۰۰ تومان است که این قیمتها برای یک مرغدار بهمنظور تأمین نهادههای دامی مرغها هیچگونه صرفه اقتصادی ندارد.

خبر جدید  دولت در سال آینده مشکلی برای تأمین کالاهای اساسی نخواهد داشت

انتهای پیام/۴۰۹۴/ ۴۱۲۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)