دهک  | dehak
1:49:43 - دوشنبه 11 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

قیمت دام زنده تا ۴۰هزار تومان افزایش یافته است/توزیع روزانه ۳۰۰تن مرغ تنظیم‌بازاری در تهران

قیمت دام زنده تا ۴۰هزار تومان افزایش یافته است/توزیع روزانه ۳۰۰تن مرغ تنظیم‌بازاری در تهران
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: هر کیلوگرم دام زنده حداکثر باید ۲۵هزار تومان تا ۲۶هزار تومان به‌فروش برسد اما این محصول به‌قیمت ۳۶هزار تومان تا ۴۰هزار تومان فروخته می‌شود که دلیل آن نیز قاچاق این محصول به خارج از کشور است.

رضا سالمی مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در مقایسه با سال گذشته کمبود کالایی برای خریدگوشت قرمز یا مرغ وجود ندارد اماتقاضای بالایی برای خرید این محصول در کشور صورت گرفته که منجر به بر هم خوردن بازار شده است.

وی افزود: میزان تولید تخممرغ در کشور به حدی رسیده که دوباره در وضعیت مازاد مصرف قرار دارد و برای صادرات آن باید فکری کرد و هر شانه ۳۰عددی تخممرغ درب مرغداری ۱۱هزار تومان بهفروش میرسد و در بازار حداکثر ۱۳هزار تومان است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران ادامه داد: این امر نیز خود آفتی برای تولید بهحساب میآید زیرا هزینه تمامشده این محصول برای مرغدار ۱۳ تا ۱۴ هزار تومان است و باعث آسیب رسیدن به تولیدکننده میشود و تولید در آینده دچار مشکل میشود و بهدنبال آن هستیم که محصول مرغدار را خرید تضمینی کنیم، همچنین برای تنظیم بازار، جلوی واردات را گرفتهایم.

خبر جدید  توزیع گوشت منجمد بین خانوارها به گرانی دامن می‎زند

دادستانی برای تنظیم بازار گوشت به میدان آمده

وی در پاسخ به اینکه "برای تنظیم بازار سمت مصرفکننده چهکارهایی را انجام دادهاید وچه اقداماتی برای جلوگیری از خروج محصولات تنظیم بازار خارج از شبکه کردهاید؟"،تصریح کرد: با کمک سازمان تعزیرات حکومتی و دادستانی در حال تنظیم بازار محصولات پروتئینی در کشور هستیم و بهتدریج با اقداماتی که در حال انجام استفروش خارج از شبکه محصولات تنظیمبازاری گرفته میشود.

سالمی گفت: در صورتی که قیمت هرکیلوگرم گوشت منجمد تنظیمبازاری (گوساله) بیشتر از ۲۹هزار تومان فروش رود تخلف است و با خاطیان برخورد میشود.

گوشت ایرانی مشمول قیمتگذاری نیست

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: گوشت ایرانی مشمول قیمتگذاری نیست و قیمتی برای آن داده نشده که در صورتی که بالاتر از آن قیمت بهفروش برسد با وی برخورد شود؛ عرضهکنندگان تنها بایداین محصول را با ۹ درصد افزایش قیمت از نرخ خرید بهفروش برسانند.

خبر جدید  صادرات عین کالای وارداتی با ارز رسمی و نیمایی ممنوع شد + اسناد

وی تصریح کرد: بازار گوشت قرمز دچار گرانفروشی نیست که بخواهیم با عرضهکنندگان برخورد داشته باشیم بکه قیمت گوشت گران است.

سالمی گفت: هر کیلوگرمدام زنده حداکثر باید بهقیمت ۲۵هزار تومان تا ۲۶هزار تومان بهفروش برسد اما این محصول بهقیمت ۳۶هزار تومان تا ۴۰هزار تومان بهفروش میرسد که دلیل آن نیز قاچاق این محصول به خارج از کشور است.

مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام استان تهران گفت: هر کیلوگرم دام زنده در خارج از کشور ۸۰هزار تومان خریداری میشود که این امر خروج دام را سرعت بخشیده است؛نیرویهای انتظامی و امنیتی در حال برخورد با این امرهستند که منجر شده است قیمتها در بازار کمی کاهش یابد.

خبر جدید  اشتغالزایی برای ۱۲ هزار نفر با اجرای طرح شبکه‌ آبیاری زهکشی خداآفرین/ اجرای بزرگترین سنترپیوت جهان در ایران

روزانه ۳۰۰تن مرغ تنظیمبازاری در تهران توزیع میشود

سالمی گفت: قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ ۹۸۰۰ تومان تعیین شده است که این محصول به این قیمت در میادین میوه و ترهبار بهفروش میرسد.

وی درباره دلایل افزایش قیمت مرغ در بازار گفت: افزایش گوشت قرمز باعث افزایش تقاضا برای گوشت مرغ شده است و قیمت این محصول بالا رفته است، میزان تولید مرغ در سال جاری نهتنها کاهش نیافتهبلکه حدود ۳ درصد نیز افزایش یافته است.

سالمی گفت: روزانه ۳۰۰تن مرغ تنظیمبازاری در تهران عرضه میشود و از طرفی صادرات این محصول نیز ممنوع شده است که این موارد باعث کاهش قیمتها در روزهای آینده میشود.

انتهای پیام/*


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)