دِهَک
۱۹:۳۰:۵۸ - شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

فیلم| تخم‎ریزی ملخ‌های صحرایی در ایران

فیلم| تخم‎ریزی ملخ‌های صحرایی در ایران
گروه هایی مختلفی در کنار سازمان حفظ نباتات کشور در حال مبارزه با ملخ‌های صحرایی هستند اما با وجود مبارزات انجام شده این حشرات اقدام به تخم ریزی در ایران کرده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،گروهای مختلفی مانند فرمانداری و استانداری ها وسپاه پاسداراندر کنار سازمان حفظ نباتات کشور در حال مبارزه با ملخهای صحرایی هستند اما با وجودمبارزات انجام شده، این حشرات مهاجراقدام به تخم ریزی در ایران کردهاند که می تواند مدت حضور آنها در کشورمان راافزایش دهد.

وزیر جهاد کشاورزی دو مرتبه به وزیر کشور نامه نوشته و به کمبود اعتبارات برای مبارزه با ملخ ها اشاره کرده است،در نامه اخیر حجتیاشاره شده است که این ملخ هاامنیت غذایی و پایداری عرصههای منابع طبیعی کشور را با تهدید جدی مواجه نموده است و اعتبارات مالی اختصاص یافته برای مبارزه با این ملخ ها کافی نیست.

در اینفیلمکه به صورت شبانه تهیه شده، جابه جاییپوره های(نوزاد)ملخدر استان سیستان و بلوچستان رانشان می دهد.در مبارزاتی که با ملخ های انجام میشود جلوگیری از تخم گذاری و تکثیر آنها بسیار مورد اهمیت است.

این فیلم نیز مربوط به تخم ریزی ملخ های صحرایی در استان سیستان و بلوچستان است. در این فیلم مشاهده می شود که این ملخ ها در عمق خاک اقدام به تخم ریزی می کند.

انتهای پیام/


منبع :: فیلم| تخم‎ریزی ملخ‌های صحرایی در ایران