دهک  | dehak
8:49:32 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

شریعتمداری: شفاف‌سازی به معنی حذف فساد است

شریعتمداری: شفاف‌سازی به معنی حذف فساد است
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد، گفت: خدمات باید به صورت شفاف به اطلاع مردم و ذینفعان برسد، این امر به ارتقای سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، محمد شریعتمداری در هشتمین نشست کمیته شفافیت این وزارتخانه بر افزایش میزان رضایت مندی جامعه هدف از خدمات و شفاف سازی تاکید کرد.

وزیر تعاون شفافیت در امور قرارداد‌ها و الکترونیکی کردن خدمات که دیگر امکان انجام سنتی آن وجود ندارد را با اهمیت دانست و گفت: برای تحقق این امر باید بررسی لازم صورت گیرد و عمق کار‌ها مد نظر باشد تا اقدامات از بین نرود و آیندگان این کار نیک را ادامه دهند.

خبر جدید  توافق غیررسمی سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهادکشاورزی برای افزایش قیمت گندم

وی خاطرنشان کرد: شفاف سازی به معنی حذف فساد است، باید با همه مظاهر فساد در هر مکان و زمان مقابله جدی کرد.

وزیر تعاون تنقیح قوانین را در مبارزه با فساد، موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: ابتدا باید مقررات سهل و آسان داشته باشیم و این کار بر ارائه اطلاعات اولویت دارد، همچنین لازم است فرآیند‌ها ساده، شفاف و برای مردم قابل درک باشد.

خبر جدید  ۹۰۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی خسارت دیدند

وی حذف مقررات زائد، موازی کاری‌ها، ارائه خدمات الکترونیکی و عدم مراجعه حضوری مردم به ادارات را که از تاکیدات رئیس جمهوری نیز هست ضروری خواند و گفت: در وضعیت کرونا هم اهمیت استقرار دولت الکترونیک دیده شده است، بر همین اساس، ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.

خبر جدید  ۹۴ درصد زعفران در ایران کشت می‌شود، ولی دنیا «زعفران ایران» را نمی‌شناسد

در ابتدای این نشست، ضیا الدین شجاعی برهان نیز از تعامل سازنده و مثبت اعضای کمیته شفافیت در اجرای امور مربوط به شفافیت قدردانی کرد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)