دهک  | dehak
0:44:16 - پنج‌شنبه 21 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

شریعتمداری: دستمزد کارگران باید افزایش معقولی داشته باشد

شریعتمداری: دستمزد کارگران باید افزایش معقولی داشته باشد
وزیر کار با اشاره به سهم ۷.۹ درصدی دستمزد در تولید، این عدد را ناچیز دانست و گفت: لازم است دستمزد کارگران به صورت معقولی افزایش پیدا کند.

به گزارش گروه اقتصادیخبرگزاری دانشجو،محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی با دبیران اجرایی خانه کارگر که عصر دیروز در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با تاکید بر اینکه دولت حساسیتهای زیادی بر سر بحث دستمزد داردگفت: سهم دستمزد در تولید صنعتی کشور ۷.۹ درصد آنهم به صورت دست بالا است؛ این عدد خیلی ناچیز است و لازم است دستمزد کارگران به صورت معقولی افزایش پیدا کند.

وی افزود: نباید اجازه داد که کسی تشکلها را در کشور ضعیف کند و ما بنشینیم نگاه کنیم. این مساله با تفکر اسلامی نیز سازگار نیست؛ ضرورت دارد که تشکلهای صنفی کارگری در استانهای مختلف داشته باشیم.

خبر جدید  کواکبیان: دستمزد تعیین شده برای کارگران منطقی نیست

شریعتمداری با تاکید بر ضرورت حمایت از ایجاد تشکلها گفت: یک نفر از جامعه کارگری نباید بدون برخورداری از تشکلهای کارگری ما باشد.

وی افزود: معتقدم کار از کارگر و کارفرما مهمتر است، کار نباشد معاش از دست میرود.

شریعتمداری افزود: کارفرماها باید بدانند برخی زیانهای آنی ممکن است به دست بیاید، اما سود آتی در پی خواهد داشت. باید توجه داشت در نظام اسلامی باید حتما از نیروی کار محافظت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اصلاحات پارامتریک برای کارگران آتی است که به کار وارد میشوند، ادامه داد: پایداری صندوق برای نسلهای آتی اهمیت دارد. بقیه مستمری بگیرن هم باید استفاده کنند. اصلاحات پارامتریک را که برای پایداری صندوق تأمین اجتماعی است تایید میکنیم، باید تجربیات دنیا را در این حوزه ببینیم.

خبر جدید  بخشی از گندم در انبار‌های کشاورزان مانده است

وی افزود: همه توان خود را به کار گرفتیم که جامعه کارگری صدمه نبیند. یقینا مالکیت خصوصی محترم است و در عین حال باید با اقدامات فساد آمیز مبارزه کنیم و ما حتما در راستای مبارزه با فساد در حرکت هستیم.
شریعتمداری افزود: کل واحدهای صنعتهای ایران در شروع جنگ ۹۰۰ واحد بود و در این چهل سال عظمتی خلق شده است. امروز حداقل ۹۰۰ شهرک صنعتی در کشور وجود دارد.

وی نقش خانه کارگر را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت:: یقینا کارگران پای انقلاب ایستاده و ما میدانیم که با کارگران در ارتباط هستید و ارتباط نزدیکی با بدنه کارگری جامعه دارید.

خبر جدید  عملیات مبارزه با ملخ‌های صحرایی آغاز شد/ هجوم بی سابقه ملخ‌های صحرایی به زمین کشاورزی

وی افزود: از سال ۹۱ رشد اسمی حداقل دستمزد را میبینیم که از رشد نرخ تورم بیشتر است. دولت تلاش کرده تا نابرابری را کاهش دهد، اما در سال ۹۶ رشد تورم بیشتر از رشد اسمی حداقل دستمزد بوده است. اینها نشان میدهد در مورد دستمزد برای سال آتی باید دقت ویژهای صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: دولت برای افزایش اشتغال باید شرایط امن برای سرمایه گذاری ایجاد کند؛ توزیع منابع اشتغال روستایی از جمله کارهای اخیر دولت در این زمینه بود.


منبع :: http://snn.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)