دهک  | dehak
11:02:37 - دوشنبه 29 جولای 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سبوس ۵۰ درصد گران شد

سبوس ۵۰ درصد گران شد
مهدی مسعودی قائم مقام اتحادیه خوراک دام با بیان اینکه وزارت صنعت بدون دریافت نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی قیمت سبوس را ۵۰ درصد افزایش داد گفت: ۳۰ درصد انواع جیره دامی سبوس است و این امر منجر به افزایش قیمت دوباره فرآورده‌های لبنی و گوشت می‌شود.

شعار سال: قائم مقام اتحادیه خوراک دام با بیان اینکه وزارت صنعت بدون دریافت نظر کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی قیمت سبوس را ۵۰ درصد افزایش داد گفت: ۳۰ درصد انواع جیره دامی سبوس است و این امر منجر به افزایش قیمت دوباره فرآورده‌های لبنی و گوشت می‌شود.

مهدی مسعودی قائم مقام اتحادیه تعاونی‌های خوراک دام و طیور و آبزیان کشور اظهار کرد: اخیرا کارخانجات آردسازی کشور موج  افزایشی نرخ فروش سبوس گندم به عنوان یکی از نهاده‌های پرمصرف در بخش دامپروری را به راه انداخته و شاهد آن هستیم که متاسفانه مسئولین وزارت صمت نیز در این امر بدون کارشناسی همت مضاعف می‌نمایند.

وی افزود: در جنگ نابرابر اقتصادی فعلی بسیاری از مشکلات به دلیل جابجایی ارز و واردات نهاده‌های دامی گریبانگیر جامعه هدف این بخش و مسئولین ذیربط در وزارت جهاد کشاورزی است و نهاده دامی سبوس گندم که به عنوان ضایعات تولید آرد در کارخانجات آردسازی کشور است می‌تواند با نرخ کنونی ۸۴۰۰ ریال کمک مناسبی در مدیریت هزینه‌های تولید بخش دامپروری و تولید محصولات دامی نماید.

خبر جدید  ارز دولتی کره، حبوبات و چای حذف شد

قائم مقام اتحادیه تعاونی‌های خوراک دام و طیور و آبزیان کشور ادامه داد: سبوس گندم در اسفند ماه سال ۹۷ با فشار کارخانجات آردسازی بر دولت با افزایش نرخ ۶۰ درصدی مواجه و از مبلغ ۵۲۰۰ ریال به ۸۴۰۰ ریال افزایش قیمت داشته است و اینک جای تامل است که چگونه وزارت صمت بدون بررسی کارشناسی و دریافت نظرات متولی این امر یعنی وزارت جهاد کشاورزی افزایش دوباره ۵۰ درصدی نرخ را از ۸۴۰۰ به ۱۲۵۰۰ ریال را در دستور کار قرار داده‌اند.

خبر جدید  قاچاق از کدام استان‌ها انجام می‌شود؟

وی اظهار داشت: اینک با توجه به اینکه سبوس گندم به طور میانگین ۳۰ درصد انواع جیره‌های دامی را تامین می‌نماید افزایش نرخ آن می‌تواند موجب افزایش سایر هزینه‌های بخش دامپروری و به طبع آن افزایش نرخ محصولات و فرآورده‌های دامی و پروتئینی و فشار اقتصادی بیشتری بر جامعه را در پی داشته باشند.

مسعودی گفت: این نهاده به عنوان ضایعات بخش آردسازی در مقایسه با جو و ذرت که اینک با قیمت ۱۳۵۰۰ ریال عرضه می‌گردد فاقد ارزش غذایی مطلوب و صرفا به عنوان حجم دهنده جیره‌های غذایی و تامین فیبر مورد مصرف است .

خبر جدید  سهم عشایر از قیمت نهایی محصولات افزایش پیدا کند

این مقام مسئول اظهار داشت: این امر غیرکارشناسی و شتابزده از سوی وزارت صمت در راستای حمایت از بخش دامپروری کشور در سال رونق تولید نیست و از کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خواسته شده که برای جلوگیری از این امر اقدام کند.

شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم،تاریخ انتشار:۴مرداد۱۳۹۸،کدخبر:۲۰۶۱۵۰۷،www.tasnimnews.com

سبوس ۵۰ درصد گران شد

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)