دهک  | dehak
20:18:10 - چهارشنبه 5 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

روغن زیتون ۱۵.۰۰۰ تومانی سمی خطرناک است

روغن زیتون ۱۵.۰۰۰ تومانی سمی خطرناک است
باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از عضو سابق شورای ملی زیتون نوشت: براساس آخرین آمار، واردات روغن زیتون به سبب نوسان نرخ ارز و حذف واردات روغن زیتون از گروه یک کالایی، ۶۰ درصد کاهش داشته است.

نادر جلالت عضو سابق شورای ملی زیتون از کاهش واردات روغن زیتون خبر داد و گفت: براساس آمار و اطلاعات گرفته شده از واردکنندگان، واردات روغن زیتون به سبب نوسان نرخ ارز و حذف واردات روغن زیتون از گروه یک کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۰ درصد کاهش داشته است.

وی با انتقاد از عرضه روغن زیتون با نرخ ۱۵ هزارتومان در سایت‌های اینترنتی افزود: با توجه به آنکه روغن پومیس (تفاله روغن زیتون) به سهولت در سایت‌های اینترنتی خرید و فروش می‌شود، حال جای این سوال مطرح است که چرا دستگاه‌های نظارتی از فعالیت متقلبان که سلامت افراد را نشانه گرفته است، جلوگیری نمی‌کنند؟

خبر جدید  واردات ۵۰ هزار رأس گوسفند زنده تا پایان هفته با کشتی

جلالت ادامه داد: در حال حاضر قیمت هر شیشه روغن زیتون بالای ۹۰ هزار تومان است و فروش روغن زیتون با نرخ ۱۵ هزار تومان سمی خطرناک است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه قاچاق روغن زیتون صرفه اقتصادی ندارد، بیان کرد: در حال حاضر، قاچاقچیان به سبب افزایش قیمت روغن زیتون ناشی از نوسان نرخ ارز، تنها اقدام به قاچاق روغن پومیس و روغن‌های فاسد و تقلبی می‌کنند که عرضه آن در بازار، سلامت افراد را به مخاطره می‌اندازد.

خبر جدید  زنجبیل به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان رسیده است

وی سرانه مصرف کنونی روغن زیتون در کشور را ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم اعلام کرد و گفت: این در حالی است که متوسط سرانه جهانی روغن زیتون ۵۰۰ گرم و در برخی کشورها ۱۸ تا ۲۴ کیلوگرم است.

جلالت درباره آخرین وضعیت تولید زیتون بیان کرد: طبق بررسی‌های میدانی گل دهی درختان زیتون خوب است، اما آمار دقیق تولید را وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر باید اعلام کند.

عضو سابق شورای ملی زیتون در پایان درباره تشخیص روغن زیتون اصل از تقلبی تصریح کرد: افراد در هنگام خرید ابتدا در صورت نوشتن کلمه پومیس از خرید اجتناب کنند یا از طریق تست چشایی روغن زیتون اصلی از تقلبی را تشخیص دهند به طوریکه یک قاشق روغن زیتون را در دهان بچرخانند و با هوا قورت دهند، در صورتی که ابتدا انتهای گلو را سوزاند و پس از یک دقیقه تندی و تیزی از بین رفت و احساس ماسیدگی در دهان ایجاد نشد، روغن زیتون اصل است.

خبر جدید  تولید ۳۰ درصد بذور اصلاح شده گندم و جو توسط تعاونی‌های روستایی

۲۲۶۲۲۶


منبع :: روغن زیتون ۱۵.۰۰۰ تومانی سمی خطرناک است

0/5 (0 نقد و بررسی)